Zavrieť

Porady

Linksys - zlý signál

Máme router Linksys a s ním tento problém - v trojizbovom byte máme router postavený v spálni pri hlavnom PC. Keď dám notebook vedľa routera v spálni, alebo do vedľajšej izby, s pripojením nie je problém. Akonáhle je však notebook v kuchyni, neviem sa k routeru pripojiť. pritom máme malý byt, nerozumiem tomu. A signál mi ukazuje silný. vdeli by ste mi niekto poradiť ? Asi som to opísala laicky, ospravedlňujem sa, ale nie som nejaký PC expert
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús zmeniť kanál na routri na manuál nie auto a nastav tam kanál z ponuky ,ktorý bude najlpepšie vyhovovať.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    doplním Vlado40 že najlepší kanál z ponuky je taký ktorý nieje dostupný,, tj ak susedia v okolí majú kanály č. 1, 4, a 6 tak si zvoľ 10 či 11..

    Minnie55 je offline (nepripojený) Minnie55

    Minnie55
    Ďakujem za rady, no nepomohli, žiaľ. Jediné, čo pomáha, je zrušiť zabezpečenie siete. Keď nemám sieť zabezpečenú, v pohode sa pripojím k routeru. Nerozumiem tomu...
    Akonáhle zadám bezpečnostný kľúč a sieť je zabezpečená a zakódovaná, neviem sa k routetu pripojiť. Stretli ste sa už s niečím takým ?

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    Minnie55 Pozri príspevok
    Ako viem zistiť, na akom kanáli majú nastavenúp sieť susedia ? Kde mi to ukáže ?
    Nap programom Netstumbler alebo CommView atd...... alebo ak mas wifikartu, tak softy dodavane ku wifinam to tiez vedia...

    a tu len pre zaujimavost...
    http://dandar3.blogspot.com/2008/01/...i-channel.html

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak má možnosť, nech skúsi premiestniť router na iné miesto, možno niečo tieni.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Vyskúšaj zmeniť zabezpečenie WPA2-PSK alebo WPA-PSK+WPA2-PSK.Tým sa zmení aj šifrovanie AES alebo TKIP a možno to pomôže.Skús pohľadať nový driver na wifi kartu.Ak to nepomôže tak si daj skryť názov siete a zapni ochranu MAC adresami,alebo nechaj zapnutý iba wifi mód G a N vypni ak to router podporuje.

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    môžeš mať problém aj ak sused má nejakou náhodou rovnaký názov siete a v kuchyni je dostupný signál aj z jeho routra...
    skús zmeniť meno siete, resp. vytiahni svoj router z elektriny a v kuchyni daj vyhľadať všetky dostupné siete, či náhodou nebude v zozname sieť s rovnakým názvom

    zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

    zacik23
    ak pomaha zrusenie zabezpecenia tak ho skus nechat vypnute a nastav si len filter na MAC adresy, kde povolis len svoj/svoje zariadenia

    je to nizsia uroven zabezpecenia, ale myslim ze pre domace potreby dostatocna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.