Zavrieť

Porady

TV signal

Vie mi niekto poradit ako mam od krabice z rozvodu preniest bezkablovo TV signal do prijimaca. Diki moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Trosku specifikuj problem, hlavne Tvoju predstavu. Bezkablovo preniest cele spektrum signalu, to nie je az take jednoduche s ohladom na ostatnych pouzivatelov a zakony.

    doctor46 je offline (nepripojený) doctor46

    doctor46
    Mam spravenu komplet rekonštrukciu v byte a teraz nám maju prerábať spoločne rozvody, ktoré nam ale maju vyviesť v chodbe bytu, nie na pôvodnom mieste, takže nerad by som rozbil časť bytu, Potreboval by som od chodby bezkablovo pripojit TV signal do televizora,

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    No povedal by som že nijako,na to by si potreboval licenciu na retransmisiu signálu.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ak je to v byte a nemenia sa kanaly a bude to o velmi nizkej urovni vf signalu, tak to nemusi byt o tom, ale stale mi chyba logika problemu.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Od zasuvky sa da kabel viest pod krycou listou, ja to mam urobene tak, ze mam signal rozvedeny po celom byte, mam v kazdej izbe TV. Dalo by sa to riesit tak, ze sa moze kupit antena na izbovy prijem v ktorej sa otoci zisilnovac, takze bude zosilnovat vstupny signal a vyzarovat cez antenu do izby a na Tv bude izbova prijimacia antena, ktora bude prijimat signal. Ale bude tu problem odrazov signalu, pohyb osob bude mat vliv na kvalitu signalu, najma ak prejde liniu cesty......takze dost problematicke. Ja som si dal zaviest vyvod signalu tam, kde to vyhovovalo mne a nie tam, kde to robili a boli sme spokojni vsetci. Odporucam toto riesenie tiez.

    doctor46 je offline (nepripojený) doctor46

    doctor46
    cez lišty sa mi to neda z dôvodu, že kabel by mi prechadzal cez otvor dveri kde je podlaha bez prahu spajana v jednom kuse. Toto je ten hlavny problem, ktory potrebujem riesit ako to obisť bez toho aby bol vydieť .

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Nepoznam byt, ale urcite je tam moznost. Mozno nie priamo, ale cez inu izbu az k TV. Signal ma dobru uroven v rozvode, takze da sa aj ist kablom cez ine miestnosti a dostat sa tam , kde chceme aj cez Margecany a nielen cez Kosice :-))))

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    najag Pozri príspevok
    Od zasuvky sa da kabel viest pod krycou listou, ja to mam urobene tak, ze mam signal rozvedeny po celom byte, mam v kazdej izbe TV. Dalo by sa to riesit tak, ze sa moze kupit antena na izbovy prijem v ktorej sa otoci zisilnovac, takze bude zosilnovat vstupny signal a vyzarovat cez antenu do izby a na Tv bude izbova prijimacia antena, ktora bude prijimat signal. Ale bude tu problem odrazov signalu, pohyb osob bude mat vliv na kvalitu signalu, najma ak prejde liniu cesty......takze dost problematicke. Ja som si dal zaviest vyvod signalu tam, kde to vyhovovalo mne a nie tam, kde to robili a boli sme spokojni vsetci. Odporucam toto riesenie tiez.
    No to je fušerina a kúpiť vysielač nie je len taká malina,ak ho niekto nabonzuje kvôli rušeniu signálu tak ho zamerajú a je problém jak vyšitý, treba na to licenciu.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Vf zosilnovac so zosilnenim 20dB urcite nezosilni uroven signalu z kablovej siete tak, ze by doslo k nedovolenemu vyziarovaniu do okolia a inteferencii so signalom, ktory nakoniec ani nemusi byt v okoli v danych kmitoctoch, pretoze v kablovej sieti su kanaly konvertovane do C a S pasma, takze nehrozi vysielanie cez steny, ale iba pre prenos signalu na trase antena - antena, ktory by fungoval aj pasivne. Takze ziadne radiokomunikacie a pokuty. Izbova sirokopasmova antena stoji dnes okolo 300,-, takze ziadna veda to nie je. Ale predovsetkym o vf technike treba aj nieco vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.