Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dá sa uplatniť spätne daňový bonus na dieťa za rok 2009? Ani jeden z manželov ho v tomto období nepoberal. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duneha Pozri príspevok
    Áno mali.
    Vypýtaj si od zamestnávatela kopiu ročného zúčtovania dane. Podávaš dodatočné DP za rok 2009 (bez pokuty), kde si uplatní doplatenie DB. Kopia RZD je prílohou DDP.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    duneha Pozri príspevok
    Nie je mi celkom jasné, keď si cez zamestnávateľa uplatňujem RZD za rok 2010, tak ten daňový bonus za rok 2009 si mám uplatňovať ako dodatočné DP samostatne?
    Lebo sa to týka dvoch zúčtovacích období, roku 2009 a roku 2010. Za rok 2009 sa vykonané RZD považuje za podané DP, preto budeš uplatňovať daňový bonus za rok 2009 už len dodatočným daňovým priznaním. Za rok 2010 si požiadala o RZD zamestnávateľa, týka sa výlučne príjmov a dane v roku roku 2010.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    duneha Pozri príspevok
    Dá sa uplatniť spätne daňový bonus na dieťa za rok 2009? Ani jeden z manželov ho v tomto období nepoberal. Ďakujem.
    mali urobené RZD alebo podávali DP za rok 2009 ?

    duneha je offline (nepripojený) duneha

    duneha
    Nie je mi celkom jasné, keď si cez zamestnávateľa uplatňujem RZD za rok 2010, tak ten daňový bonus za rok 2009 si mám uplatňovať ako dodatočné DP samostatne?

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    dobry den.

    potrebujem radu. Mam narok na danovy bonus za celý rok, ak mi dieta skoncilo magisterske studium v juni 2010 a v septembri 2010 zacalo navstevovat doktorantske studium?
    dakujem

    83gene je offline (nepripojený) 83gene

    83gene
    83gene Pozri príspevok
    dobry den.

    potrebujem radu. Mam narok na danovy bonus za celý rok, ak mi dieta skoncilo magisterske studium v juni 2010 a v septembri 2010 zacalo navstevovat doktorantske studium?
    dakujem
    uz viem, ze nemam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.