Zavrieť

Porady

Strata v danovom priznani

Dobrý deň,
mám nasledovný problém, dúfam, že mi poradíte.
Zo zivnosti mám príjmy =3197 Eur, výdavky = 1689 Eur, to znamena stratu 410,20 Eur.
V ostatných príjmov mám príjmy= 24065,50 Eur, výdavky-20024,34 Eur, teda zisk 4041,16 Eur.
Pri vypocte dane si musim o tu stratu 410,20 ponizit danovy zaklad alebo nemusim?
Lebo ja by som si tu stratu radsej chcela umorovat v priebehu buducich rokov ak sa to da.
Co teda vpisat do riadku 57 ? Moze byt aj 0?
Tým pádom by som odviedla dan z vypoctu:
4041,16 - 4025,70 = 15,46 Eur 19% dan = 2,93 Eur.
Je tento postup spravny?
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ako si sa dopracovala k strate 410,20 €, keď píšeš, že príjmy máš 3197 a výdavky 1689 - mne to vychádza že máš ZD - 1508€. Ďalej píšeš o ostatných príjmoch - aké sú tie ostatné príjmy? - na základe akého §???

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    waitinka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám nasledovný problém, dúfam, že mi poradíte.
    Zo zivnosti mám príjmy =3197 Eur, výdavky = 1689 Eur, to znamena stratu 410,20 Eur.
    Príjmy 3197 - výdavky 1689, mne to vychádza na zisk 1508, či ?

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    waitinka7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám nasledovný problém, dúfam, že mi poradíte.
    Zo zivnosti mám príjmy =3197 Eur, výdavky = 1689 Eur, to znamena stratu 410,20 Eur.
    V ostatných príjmov mám príjmy= 24065,50 Eur, výdavky-20024,34 Eur, teda zisk 4041,16 Eur.
    Pri vypocte dane si musim o tu stratu 410,20 ponizit danovy zaklad alebo nemusim?
    Lebo ja by som si tu stratu radsej chcela umorovat v priebehu buducich rokov ak sa to da.
    Co teda vpisat do riadku 57 ? Moze byt aj 0?
    Tým pádom by som odviedla dan z vypoctu:
    4041,16 - 4025,70 = 15,46 Eur 19% dan = 2,93 Eur.
    Je tento postup spravny?
    Dakujem za rady.
    píšeš že máš príjmy zo živnosti 3197 a výdavky 1689... ako ti vyšla z tohoto strata 410,20€ mne vychádza získ 1508€

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Aj mojej kalkulačke vyšlo to čo Vám, zisk 1 508 €. No to som zvedavá, ako mohla vyjsť strata.

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    asi ma preklep v cisle vydavkov....

    ale odpoved znie : v obidvoch pripadoch sa jedna o ciastkove zaklady dane, ktore treba spolu scitat...

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    (4041,16 - 410,20) - 4025,70 = - 394,74 (danova strata)

    §4,2 : "Základ dane zistený podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 6 až 8 sa znižuje o daňovú stratu. Daňovú stratu alebo jej časť, ktorú nemožno uplatniť pri zdanení príjmov v zdaňovacom období, v ktorom vznikla, možno odpočítať od úhrnu čiastkových základov dane zistených podľa jednotlivých druhov príjmov uvedených v § 6 až 8 v nasledujúcich zdaňovacích obdobiach podľa § 30."

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    Juj, pisala som to narychlo, ospravedlnujem sa a teda OPRAVUJEM:
    prijmy zo zivnosti mam 3197 Eur, vydavky 3607,20 (suma 1689 boli len zaplatene odvody, zle som to mrkla), takze strata -410,20 Eur.
    Ostatné príjmy som myslela príjem z predaja bytu.
    Takze ak rozumiem, musim tu stratu zapocitat do zakladu dane? Kebyze som nemala ostatne prijmy, mohla by som ju umorovat v nasledujucich rokoch?

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    waitinka7 Pozri príspevok
    Juj, pisala som to narychlo, ospravedlnujem sa a teda OPRAVUJEM:
    prijmy zo zivnosti mam 3197 Eur, vydavky 3607,20 (suma 1689 boli len zaplatene odvody, zle som to mrkla), takze strata -410,20 Eur.
    Ostatné príjmy som myslela príjem z predaja bytu.
    Takze ak rozumiem, musim tu stratu zapocitat do zakladu dane? Kebyze som nemala ostatne prijmy, mohla by som ju umorovat v nasledujucich rokoch?
    Ano, strata 410,20 je len ciastkovym zakladom roku 2010 a ty musis vypocitat celkovy zaklad dane. Cize az tu vyslednu danovu stratu mozes podla mna umorovat v nasledujucich rokoch, ale len z prijmov §6-§8.

    Strata v danovom priznani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.