Zavrieť

Porady

treojstranny obchod z tretej krajiny?

Zdravim všetkých, pokúsim sa správne formulovať otázku: Dovážame tovar z tretej krejiny nasledovne: Tovar z tretej krajiny sa priamo vyvezie do krajiny EU (nie cez Slovensko(. Tretia krajina nám fakturuje za tovar a my fakturujeme za tovar krajine z EU, ktorá je priamim odberateľom. Ide o trojstranný obchod??? Ako si uplatňujem DPH z tretej krajiny?-vstup aj výstup? Ja fakturujem do EU bez DPH??? Ak to nie je trojstranný obchod ako to najlepsie poriesiť? Ďakujem všetkým fundovaným za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    anelly
    Zdravim všetkých, pokúsim sa správne formulovať otázku: Dovážame tovar z tretej krejiny nasledovne: Tovar z tretej krajiny sa priamo vyvezie do krajiny EU (nie cez Slovensko(. Tretia krajina nám fakturuje za tovar a my fakturujeme za tovar krajine z EU, ktorá je priamim odberateľom. Ide o trojstranný obchod??? Ako si uplatňujem DPH z tretej krajiny?-vstup aj výstup? Ja fakturujem do EU bez DPH??? Ak to nie je trojstranný obchod ako to najlepsie poriesiť? Ďakujem všetkým fundovaným za radu!
    Nejde o trojstranný obchod, pretože nie sú splnené všetky podmienky podľa §49 ods.1 Zákona o DPH. Každý z týchto troch zúčastnených by musel byť registrovaný pre DPH v inom členskom štáte a vo vašom prípade je jeden zo zúčastnených spoločnosť z tretej krajiny.

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    JCD? Už asi naozaj nerozumiem.Tovar cez naše uzemie neprejde. Ide priamo z tretej krajiny do EU. Cez nás sa len fakturuje.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Podľa môjho názoru potom faktúruješ bez DPH a oni nesamozdaňujú, pretože tovar prejde colným konaním a určite im colný orgán vyrubí aj DPH.

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Prosim Poradackov o pomoc. Som trosku v koncoch, ale pokusim sa moj problem sformulovat presne. Takze:
    Objednavka z Ruska na dodavku tovaru.
    Nasa vystavena faktura bez DPH - vyvoz - Rusko nema IC DPH.
    Tovar prepraveny do organizacnej zlozky ruskej spolocnosti v Nemecku - mame doklady od prepravnej spolocnosti, ze tovar opustil uzemie SR.
    Faktura uhradena organizacnou zlozkou z Nemecka.
    Podla mojho nazoru sa urcite nejedna o trojstranny obchod - nemam tri rozdielne IC DPH. Len ma pletie ako mam tento obchod posudzovat, co s DPH, resp. suhrnnym vykazom.
    Ak mate prosim skusenost s podobnymi transakciami, prosim, podelte sa so mnou. Termin DPH sa blizi. Dakujem

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Nadena
    Prosim Poradackov o pomoc. Som trosku v koncoch, ale pokusim sa moj problem sformulovat presne. Takze:
    Objednavka z Ruska na dodavku tovaru.
    Nasa vystavena faktura bez DPH - vyvoz - Rusko nema IC DPH.
    Tovar prepraveny do organizacnej zlozky ruskej spolocnosti v Nemecku - mame doklady od prepravnej spolocnosti, ze tovar opustil uzemie SR.
    Faktura uhradena organizacnou zlozkou z Nemecka.
    Podla mojho nazoru sa urcite nejedna o trojstranny obchod - nemam tri rozdielne IC DPH. Len ma pletie ako mam tento obchod posudzovat, co s DPH, resp. suhrnnym vykazom.
    Ak mate prosim skusenost s podobnymi transakciami, prosim, podelte sa so mnou. Termin DPH sa blizi. Dakujem
    Zabudla si napísať to najdôležitejšie, kde dôjde k colnému odbaveniu pre vývoz a kto ho robí.
    1. Ak ešte na území SR (teda ste ho dali odbaviť Vy a príjemcu je matka v Rusku) - tak aj dodávka do Nemecka je súčasťou vývozu
    2. Ak si to dala colne odbaviť organizačná zložka až v Nemecku, pre Vás je to dodávka neplatcovi v EU (určite nemá organizačná zložka nemecké ICDPH - overila si to?). Keďže ste to do toho DE prepravili Vy (na Váš účet), mal by ísť o zásielkový predaj , takže pozor na limit, či sa tam nemusíte registrovať.

    K bodu 1: §8 ods4 ... Takéto premiestnenie sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu okrem premiestnenia tovaru
    d) určeného na vývoz tovaru do tretích štátov, ak sa colné konanie o vývoze tovaru uskutočnilo v tuzemsku, ...

    K bodu 2: §6 ods (5) ... Zásielkovým predajom na účely tohto zákona je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený dodávateľom alebo na jeho účet z členského štátu iného, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, a odberateľom je osoba, ktorá nemá pridelené identifikačné číslo pre daň,

    Opravte ma , ak sa mýlim.

    treojstranny obchod z tretej krajiny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.