Zavrieť

Porady

Zaplatené poistné za december v novom kal. roku

Dobrý deň, chcela by som poprosit o radu. Moj známy ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, príspevky za poistné za mesiac 12/2010 zaplatil v januári tohto roka. Možem to použit ako výdavok na platbu poistného do DP za rok 2010? A takisto je to s vystavením faktúry. Faktúra vystavená za prácu v 12/2010 bola uhradená 15.1.2011. Možem ju započítat do celkových príjmov roku 2010 do DP? Nie som si tým celkom istá. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mirka20 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosit o radu. Moj známy ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, príspevky za poistné za mesiac 12/2010 zaplatil v januári tohto roka. Možem to použit ako výdavok na platbu poistného do DP za rok 2010? A takisto je to s vystavením faktúry. Faktúra vystavená za prácu v 12/2010 bola uhradená 15.1.2011. Možem ju započítat do celkových príjmov roku 2010 do DP? Nie som si tým celkom istá. Dakujem
    ak ide o JU, v do príjmov aj výdakov zahrnieš len platby od 1.1.-31.12. kal. roka.

    Nezaplatené poistné aj faktúry zaeviduješ v záväzkoch a pohladávkach a ovplyvnia výkaz o majetku a záväzkov, ktorý je prílohou DP.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mirka20 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosit o radu. Moj známy ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, príspevky za poistné za mesiac 12/2010 zaplatil v januári tohto roka. Možem to použit ako výdavok na platbu poistného do DP za rok 2010? A takisto je to s vystavením faktúry. Faktúra vystavená za prácu v 12/2010 bola uhradená 15.1.2011. Možem ju započítat do celkových príjmov roku 2010 do DP? Nie som si tým celkom istá. Dakujem
    Nie, nemožeš to dať do roku 2010- bolo to zaplatené tento rok, tak to účtuješ až do tohto roka...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    ak ide o JU, v do príjmov aj výdakov zahrnieš len platby od 1.1.-31.12. kal. roka.

    Nezaplatené poistné aj faktúry zaeviduješ v záväzkoch a pohladávkach a ovplyvnia výkaz o majetku a záväzkov, ktorý je prílohou DP.
    Veronika, ty si rýchla jak strela, vždy ma predbehneš o nejakú minútu...

    A k tomu účtovníkovi- ja som taký účtovník-amatér..., takýchto ako ja máte vy odborníci "najradšej",hihihi

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Veronika, ty si rýchla jak strela, vždy ma predbehneš o nejakú minútu...

    A k tomu účtovníkovi- ja som taký účtovník-amatér..., takýchto ako ja máte vy odborníci "najradšej",hihihi
    Stanko, ocenila som tvoju radu - zdá sa, že si sa pri Katke (alebo na Porade) už vela naučil ...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    Stanko, ocenila som tvoju radu - zdá sa, že si sa pri Katke (alebo na Porade) už vela naučil ...
    Priznávam Veronika, na porade som sa fakt toho dosť naučil- to sa musí uznať...

    P.S.-Však keď sem dennodenne čumím, tak sa na mňa už niečo muselo nalepiť...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Mirka20 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosit o radu. Moj známy ma požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, príspevky za poistné za mesiac 12/2010 zaplatil v januári tohto roka. Možem to použit ako výdavok na platbu poistného do DP za rok 2010? A takisto je to s vystavením faktúry. Faktúra vystavená za prácu v 12/2010 bola uhradená 15.1.2011. Možem ju započítat do celkových príjmov roku 2010 do DP? Nie som si tým celkom istá. Dakujem
    No ja trochu zaoponujem Veronike.

    Mohla by si mu to dať do nákladov roku 2010, ale to by si v tom roku 2010 musela viesť podvojné účtovníctvo. Takže keby veľmi chcel, tak nech si priplatí za účtovníctvo a ešte viac sa mu zníži daňový základ.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    marjankaj Pozri príspevok
    No ja trochu zaoponujem Veronike.

    Mohla by si mu to dať do nákladov roku 2010, ale to by si v tom roku 2010 musela viesť podvojné účtovníctvo. Takže keby veľmi chcel, tak nech si priplatí za účtovníctvo a ešte viac sa mu zníži daňový základ.
    No neviem, kvoli jednej platbe (za 1 mesiac) na odvody meniť štýl účtovníctva- to nieje bohvieaký múdrý nápad...- keby sa jednalo o nejakú poriadnú sumu, ale pre pár drobných ísť na podvojné účto- to nieje nič moc- šak len na tom účtovníkovi by prerobil nielen gate...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marjankaj Pozri príspevok
    No ja trochu zaoponujem Veronike.

    Mohla by si mu to dať do nákladov roku 2010, ale to by si v tom roku 2010 musela viesť podvojné účtovníctvo. Takže keby veľmi chcel, tak nech si priplatí za účtovníctvo a ešte viac sa mu zníži daňový základ.
    Janko, kuk sem

    http://www.porada.sk/1664240-post2.html

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    veronikasad Pozri príspevok
    Veronika išlo by to aj v JÚ, ak by od 1.1.2011 prerušil alebo skončil živnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.