Zavrieť

Porady

Sluzobny automobil a SZCO

Dobry den,

chcela by som sa spytat nasledovne:S.r.o k 1.1 nema zamestnancov, obchodny zastupca pracuje pre firmu na zaklade zmluvy ako SZCO.
Pouziva vsak firemne auto tejto sro. Predklada bloky za phm, ktore su mu preplacane, v zmluve to zakotvene ma. Predklada aj cestovne prikazy. Ja uctujem len phm do nakladov.

Je to tak v poriadku? Myslim si ze ano, ale poprosila by som aj nazor niekoho z Vas.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    mihand Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcela by som sa spytat nasledovne:S.r.o k 1.1 nema zamestnancov, obchodny zastupca pracuje pre firmu na zaklade zmluvy ako SZCO.
    Pouziva vsak firemne auto tejto sro. Predklada bloky za phm, ktore su mu preplacane, v zmluve to zakotvene ma. Predklada aj cestovne prikazy. Ja uctujem len phm do nakladov.

    Je to tak v poriadku? Myslim si ze ano, ale poprosila by som aj nazor niekoho z Vas.

    Dakujem
    podľa mňa to nie je kóšer.... Auto sro používa na dosahovanie svojich príjmov nie sro, ale szco. Prinajmenšom by som mu prenajal (teda za úhradu) auto za náklady, ktoré má sro.

    mihand je offline (nepripojený) mihand

    mihand
    Obch.zastupca zastupuje firmu, uzatvara pre nich obchody, a firma mu dala k dispozicii sluz. autom tak som si myslela ze to moze byt.Ako to potom riesit?
    Dakujem

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa nemá čo predkladať cestovné príkazy nie je totiž Vašim zamestnancom, ostatné neviem posúdiť nakoľko nepoznám ako je to zmluvne ošetrené ale celkom kóšer sa mi to nezdá.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    mihand Pozri príspevok
    Obch.zastupca zastupuje firmu, uzatvara pre nich obchody, a firma mu dala k dispozicii sluz. autom tak som si myslela ze to moze byt.Ako to potom riesit?
    Dakujem
    Mihand, Štefan2005 ma predbehol, presne tak ako to navrhol, teda prenajať auto SZČO som to riešil v jednej sročke.

    Sluzobny automobil a SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.