Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Dobrý deň! Zamestnanec bol na dohodu od 1-3/2010, a prac. pomer 4-12/2010. Príjem dohody 309,- a § 43 zr. daň 58,71 eur. Z prace príjem 2790.59 eur, preddavky na daň nemal. Podľa mňa má nárok na zam prémiu na 12 mes. Ale čo s tým 58,71 eurom?
Ďakujem za pomoc. Som nováčik prosím o trpezlivosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    andesz Pozri príspevok
    Dobrý deň! Zamestnanec bol na dohodu od 1-3/2010, a prac. pomer 4-12/2010. Príjem dohody 309,- a § 43 zr. daň 58,71 eur. Z prace príjem 2790.59 eur, preddavky na daň nemal. Podľa mňa má nárok na zam prémiu na 12 mes. Ale čo s tým 58,71 eurom?
    Ďakujem za pomoc. Som nováčik prosím o trpezlivosť.
    Nárok na ZP vznikne za každý mesiac, v ktorom mal príjem - tuto 12 mesiacov, pretože podmienka 6 mesiacov na PP bola splnená. Zrážková daň z dohody sa mu v plnej výške vrtáti.
    Nárok na zamestnaneckú prémiu má len za 4-12/2010. Ak mu priznáš ZP nemôžeš mu vrátiť zražkovú daň.
    AnnaŠ

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    annasoltesova Pozri príspevok
    Nárok na zamestnaneckú prémiu má len za 4-12/2010. Ak mu priznáš ZP nemôžeš mu vrátiť zražkovú daň.
    AnnaŠ
    S týmto nesúhlasím.

    andesz je offline (nepripojený) andesz

    andesz
    Príjem mal viac ako 6 násobky min mzdy, preto má nárok na 12 mes ZP. To je ok podľa mňa. ale DÚ vráti aj zr. daň?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    andesz Pozri príspevok
    Príjem mal viac ako 6 násobky min mzdy, preto má nárok na 12 mes ZP. To je ok podľa mňa. ale DÚ vráti aj zr. daň?
    príjmy zo závislej činnosti zdanené zrážkovou daňou si môže oddaniť, tzn. že mu zrážkovú daň vráti DÚ

    Zamestnanecká prémia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.