Zavrieť

Porady

Hotovosť v ERP a hotovosť podľa peňažného denníka

Môžete mi niekto objasniť :

opíšem stav: fiškálna pokladňa Euro 50TMini, doteraz všetok predaj služieb registrovaný cez ERP, t.j. ERP slúžila iba na registrovanie príjmu predaných služieb. Ak bol nejaký výdaj - nákup materiálu, platba faktúry za dodaný materiál a pod. bol vystavený výdajkový pokladničný doklad VPD, príp. peň. vklad vystavený PPD a zaevidovaný v peňažnom denníku. T.j.všetky peňažné vklady a výdaje šli cez VPD a PPD. Keď som pozrel na stav zásuvky v ERP vykazuje sumu za celý doterajší príjem za služby za rok 2010 - pretože v pokladni nebol registrovaný žiaden výber, ale ani peňažný vklad - pretože všetko šlo na VPD a PPD.
Ako to zosúladiť, keďže teraz je 2011 a tam sú stavy za 2010 ? Teraz keď zaregistrujem výber v ERP nebude mi sedieť peňažný denník, v ktorom boli evidované pohyby priebežne podľa VPD a PPD.
Je možné to viesť tak ako som opísal, alebo všetko musí prejsť cez tú fiškálnu ERP, ktorá bola uvedená do prevádzky a nakoniec to celé odložili ? Ako z toho kruhu von ?
Ďakujem za vaše odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kiko1 je offline (nepripojený) kiko1

    kiko1
    Ako to zosúladiť, keďže teraz je 2011 a tam sú stavy za 2010 ?

    Mám to riešiť, nemám to riešiť ?
    Keď všetko za zapisovalo do peňažného denníka skrz tie VPD a PPD priebežne a tá pokladňa sa brala ako registrácia príjmov za podané služby. Teraz mi narobilo starosti zistenie ohľadom tej zásuvky, že v nej je istá suma, ktorá podľa denníka tam už nie je.

    ďakujem

    kiko1 je offline (nepripojený) kiko1

    kiko1
    Dobrý deň Poraďáci !

    Pomôže niekto s odpoveďou ?

    Spoliehal som sa, že niekto kto má skúsenosti s fiškálnou ERP, účtovníctvom a terajším stavom zákona o pokladniach 289/2008 poradí.

    Ďakujem za info.

    Hotovosť v ERP a hotovosť podľa peňažného denníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.