Zavrieť

Porady

Riadok 23 daňového priznania k DPH

Poraďáci ahojte,

asi už veľa rozmýšlam. Vypľňam daňové priznanie DPH a zarazil ma riadok 23, kde je uvedené, že do tohto riadku ide DPH v zmysle § 51 ods. 1 písm. a) zákona. Keď som sa na tento paragraf pozrela, tak som zistila, že by tam malo ísť DPH iba z faktúr.
Do ktorého riadku priznania potom zaradiť DPH z bločkov z registračnej pokladne, alebo z interných dokladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Ja tam dávam všetko okrem samozdanenia a dobropisov. Doklad z ERP je tiež faktúrou podľa § 71, ods. 5. Aké interné doklady máš s DPH?

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    Tinaho Pozri príspevok
    Poraďáci ahojte,

    asi už veľa rozmýšlam. Vypľňam daňové priznanie DPH a zarazil ma riadok 23, kde je uvedené, že do tohto riadku ide DPH v zmysle § 51 ods. 1 písm. a) zákona. Keď som sa na tento paragraf pozrela, tak som zistila, že by tam malo ísť DPH iba z faktúr.
    Do ktorého riadku priznania potom zaradiť DPH z bločkov z registračnej pokladne, alebo z interných dokladov?
    V §51 ods.1 písm.a) je odvolávka na §71, kde v ods.5 je uvedené: Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1659,70 €, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený ERP, kt.musí obsahovať údaje podľa ods.2 s výnimkou 2b a 2g
    Naposledy upravil 7monika5 : 23.02.11 at 09:58 Dôvod: doplnenie

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    zanetka68 Pozri príspevok
    Ja tam dávam všetko okrem samozdanenia a dobropisov. Doklad z ERP je tiež faktúrou podľa § 71, ods. 5. Aké interné doklady máš s DPH?
    Interné predpokladám že má vytvorené v súvislosti s platbou kartou - ale to je súčasťou ID aj blok z ERP. Či?

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Tiež si myslím, že ID sú vystavené opäť na základe faktúr v zmysle § 71. Ja dávam do 23 tiež ID, pretože až na konci mesiaca počítam 20 % paušálne výdavky PHM podľa jednotlivých vozidiel a je to na základe bločkov ERP - faktúr.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Ďakujem Vám všetkým za odpovede, dočítala som si § 71 do konca a našla som tam ustanovenie, že aj bloček z registračnej pokladne sa považuje za FA do sumy 1 659,7 €, tak ako uviedla vo svojom príspevku "7monika5".

    Poučenie pre mňa "Najskôr čítaj do konca a až potom sa pýtaj."

    Ešte raz ďakujem za ochotu a rady.

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    Tinaho Pozri príspevok
    Ďakujem Vám všetkým za odpovede, dočítala som si § 71 do konca a našla som tam ustanovenie, že aj bloček z registračnej pokladne sa považuje za FA do sumy 1 659,7 €, tak ako uviedla vo svojom príspevku "7monika5".

    Poučenie pre mňa "Najskôr čítaj do konca a až potom sa pýtaj."

    Ešte raz ďakujem za ochotu a rady.

    Riadok 23 daňového priznania k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.