Zavrieť

Porady

odmena za platbu kartou

Prosím Vás,
1. ak mi banka každý mesiac na konci pripisuje vždy okolo 1€ ako "odmenu za platbu kartou", dávam to ako zdaniteľný príjem?
2. Ak si z podnikateľského účtu vyberám peniaze pre osobnú spotrebu, tak poplatok účtujem ako VOZD alebo VNZD? vyberala som peniaze v zahraničí na dovolenke a mám tam poplatok 5,31€
3. Ak mám dobrovoľné pripoistenie /robí to 32€/, môžem to dávať medzi odvody do fondov alebo ako? Platby idú do sociálnej poisťovne, je to pripoistenie na nemocenské alebo ošetrovné na dieťa/
4. v októbri 2010 som si kúpila auto ako na súkromnú osobu na lízing. V novembri 2010 som sa stala platcom DPH. Môžem si ho od februára tohto roku preradiť ako majetok firmy / s nulovou obstarávacou cenou/ a znižovať si DPH z nakúpeného PHM a opráv? Čo všetko treba urobiť aby to bolo v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Práve riešim dilemu- klientke pripisujú na účet odmeny za platby kartou v sume cca 4 € mesačne. Kartou platí aj osobné veci, aj PHM do nákladov- ako to riešite? Je to POZD alebo PNZD?
    Ďakujem.

    odmena za platbu kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.