Zavrieť

Porady

môžte mi pomôcť? stále sa mi vypína počítač!

mám skladaný počítač skoro dva roky, a posledné dva mesiace sa mi z ničoho nič buď pri hraní hier alebo aj práce vo worde vypne. Veľa krát nejde ani zapnúť , nereaguje , musím ho odpojiť z elektriny a až potom ide. Myslela som že je to vo víruse tak som zmenila antivirak na Eset a sice mi našlo virus, po vymazaní to robilo stále. Niekedy aj 7x za hodinu...neviete v čom by mohol byť problém?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Pocitac rozobrat a poriadne vycistit od prachu, hlavne chladice a ventilatory (ale jemne) najlepsie vyfukat kompresorom (prip povysavat) poskladat naspat a preinstalovat system. Nepripajat na NET, ale vyskusat ci sa stale vypina. Ak sa vypina prekontrolovat pamat (memtest). Potom nahodit antivirak + firewall (moze byt napr comodo http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html ) az potom pripajat na NET.

    caco je offline (nepripojený) caco

    caco
    Vlado40 Pozri príspevok
    PC sa vypína ,reštartuje ak odchádza zdroj.
    takže odpojiť pc od zdroja otvoriť zobrat štetec z pevnejšími štetinami,vysávač a riadne vyčistit základnú dosku.potom otvoriť zdroj a urobiť to isté.pozor prach môže byť aj medzi plechom a doskou zdroja.
    ked toto nepomôže je na 90% zdroj odpísaný,čiže vymeniť

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Minulý týždeň som nevedel nainštalovať windows na PC.V polovičke inštalácie sa mi stále reštartoval.Nechal som zapnutý iba bios a teplota procesora bola 60 stupňov.Dal som novú pastu na procesor-chladič.Žiadný výsledok a pritom každý počítač predtým vyfúkam kompresorom.Windows som nakoniec nainštaloval pri otvorenom krite skrinky.Bola to skrinka mATX ,málo miesta,zdroj mini.Keď už bol windows nainštalovaný ,tak PC fungoval aj s krytom.U zákazníka však mrzol napr.nabehol windows a nereagoval na nič,alebo keď sa dal vypnúť zamrzol pri hláške windows sa vypína.Vyskúšal som ho s iným zdrojom a žiadný problém.Po výmene zdroja za nový PC beží ako má a teplota procesora 48 stupňov aj pri odpojenom prídavnom ventilátore na zadnej strane skrinky.

    sandi70 je offline (nepripojený) sandi70

    sandi70
    Mne to robilo tiež, tak som pretočil celý system o dva týždne do zadu a od vtedy ide

    môžte mi pomôcť? stále sa mi vypína počítač!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.