Zavrieť

Porady

Nástup po MD

Kto mi poradí?
13.7.2005 pracovníčka nastúpila na materskú. Po skončení materskej dovolenky nenastupuje na rodičovskú dovolenku, ale vracia sa do práce - nie však na plný úväzok (ako má v zmluve), len na polovičný 4 hod. denne.

1. končí jej materská 12.1.06 alebo až 31.1.06?
2. musí ísť na UPSVaR nahlásiť ukončenie materskej dovolenky a požiadať o rodičovský príspevok?
3. Zamestnávateľ oznámi Soc.poisťovni a Zdrav.poisťovni ukončenie MD?
4. Treba urobiť novú zmluvu na polovičný úväzok na určitý čas, alebo len dodatok k pracovnej zmluve?
.... čo všetko ešte treba?
Ďakujem skúsenejším za rady!

Ešte jedna vec: môže sa preniesť z roka na rok iba 5 dní dovolenky?
Naposledy upravil silvia : 15.12.05 at 21:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    silvia
    Kto mi poradí?
    13.7.2005 pracovníčka nastúpila na materskú. Po skončení materskej dovolenky nenastupuje na rodičovskú dovolenku, ale vracia sa do práce - nie však na plný úväzok (ako má v zmluve), len na polovičný 4 hod. denne.

    1. končí jej materská 12.1.06 alebo až 31.1.06?
    2. musí ísť na UPSVaR nahlásiť ukončenie materskej dovolenky a požiadať o rodičovský príspevok?
    3. Zamestnávateľ oznámi Soc.poisťovni a Zdrav.poisťovni ukončenie MD?
    4. Treba urobiť novú zmluvu na polovičný úväzok na určitý čas, alebo len dodatok k pracovnej zmluve?
    .... čo všetko ešte treba?
    Ďakujem skúsenejším za rady!

    Ešte jedna vec: môže sa preniesť z roka na rok iba 5 dní dovolenky?
    1. Nie je možné odpovedať jednoznačne. Chýba údaj o dĺžke trvania MD, na ktorú má nárok (28 týždňov alebo 37 týždňov od začiatku (§166 ods. 1 Zákonníka práce); 22 týždňov alebo 31 týždňov od pôrodu (§167 ods. 2 Zákonníka práce).
    2. Áno.
    3. Áno.
    4. Z pohľadu zamestnankyne je asi lepšie urobiť dodatok k existujúcej zmluve.

    Do roku 2006 sa preniese celá nevyčerpaná dovolenka, na ktorú vznikol nárok v roku 2005. Nevyčerpaná dovolenka z roku 2004 v prípade materskej dovolenky, za ktorou bezprostredne nenasleduje rodičovská dovolenka, musí byť vyčerpaná do 31.12.2005.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Vďaka za odpoveď, endrju.
    Nástup na MD bol 6 týždňov pred termínom pôrodu, rodila o 2 dni skôr, takze nárok má na 28 týždňov.

    Keď bol nástup na MD 13.7.2005 (streda), počíta sa 1.týždeň už od pondelka 11.7.2005 a koniec MD potom 22.1.2006 v nedeľu? Tým pádom nastúpi v pondelok 23.1.06...?
    Alebo 1.týždeň sa počíta od stredy 13.7.05, t.j. MD končí utorok 24.1.06 a nastúpi do práce v stredu 25.1.05...?
    Asi skôr to prvé...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    silvia
    Vďaka za odpoveď, endrju.
    Nástup na MD bol 6 týždňov pred termínom pôrodu, rodila o 2 dni skôr, takze nárok má na 28 týždňov.

    Keď bol nástup na MD 13.7.2005 (streda), počíta sa 1.týždeň už od pondelka 11.7.2005 a koniec MD potom 22.1.2006 v nedeľu? Tým pádom nastúpi v pondelok 23.1.06...?
    Alebo 1.týždeň sa počíta od stredy 13.7.05, t.j. MD končí utorok 24.1.06 a nastúpi do práce v stredu 25.1.05...?
    Asi skôr to prvé...
    MD bude končiť v utorok, do práce nastúpi v stredu.

    Antena je offline (nepripojený) Antena

    Antena
    Buduci tyzden sa mi konci 28 tyzdnova MD. Chcem nastupit do prace vycerpat si minulorocnu dovolenku vo vyske 20 dni a dat sa vypisat na PN. Co sa mi viac oplati, najskor nastupit na do prace v ten alebo az v nasledujuci den sa dat na PN alebo najprv vycerpat dovolenku a potom sa dat na PN. Z coho sa mi bude PNka ratat a mozem zaroven poberat rodicovsky prispevok, dieta bude so mnou doma.
    Dakujem za odpoved.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Antena
    Buduci tyzden sa mi konci 28 tyzdnova MD. Chcem nastupit do prace vycerpat si minulorocnu dovolenku vo vyske 20 dni a dat sa vypisat na PN. Co sa mi viac oplati, najskor nastupit na do prace v ten alebo az v nasledujuci den sa dat na PN alebo najprv vycerpat dovolenku a potom sa dat na PN. Z coho sa mi bude PNka ratat a mozem zaroven poberat rodicovsky prispevok, dieta bude so mnou doma.
    Dakujem za odpoved.
    Predpokladám, že na MD si išla v roku 2005, a ak si nepretržite v tomto roku pracovala, potom tvoje rozhodujúce obdobie bude rok 2005 (vylúči sa obdobie poberania materského).
    Takže je jedno, či najprv budeš čerpať dovolenku, a potom pôjdeš na PN, alebo si dovolenku vyčerpáš až po ukončení PN.
    Nemocenské môžeš poberať bez ohľadu na vyplácanie RP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.