Zavrieť

Porady

Mzdy v JU

Prosím o poradenie: mzdy za 12/2005 vypočítam v 01/2006 a vtedy ich aj pošlem, tak sú už nákladom roku 2006?

Šéf mi hovoril, že voľakedy to bolo tak, že ak mzdy za december (napr. roku 1999) bli uhradené do 15. januára (v tomto prípade v roku 2000), mohli ísť ešte do nákladov roku 1999. Taký zákon nepoznam, preto prosím starších ekonómov o ich názor.

Je to pravda?

Ja si myslím, že aj v prípade miezd musí byť dodržané pravidlo pre JU, že do nákladov príslušného roka dávame to, čo bolo v tom roku aj zaplatené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Áno bolo to tak , ale je to už zrušené . Ale , ak to stihneš 31.12. aj vyplatiť mzdu aj odviesť dane,fondy , budeš maš výdavok roku 2005 .

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=15835

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ZuzanaP
    Prosím o poradenie: mzdy za 12/2005 vypočítam v 01/2006 a vtedy ich aj pošlem, tak sú už nákladom roku 2006?

    Šéf mi hovoril, že voľakedy to bolo tak, že ak mzdy za december (napr. roku 1999) bli uhradené do 15. januára (v tomto prípade v roku 2000), mohli ísť ešte do nákladov roku 1999. Taký zákon nepoznam, preto prosím starších ekonómov o ich názor.

    Je to pravda?

    Ja si myslím, že aj v prípade miezd musí byť dodržané pravidlo pre JU, že do nákladov príslušného roka dávame to, čo bolo v tom roku aj zaplatené.
    Vvyplatené mzdy v januári budú výdavkom r.2006.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Zitka a od kedy je to zrušené náhodou nevieš? Keby sa ma náhodou šéf pýtal.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vieš čo presne neviem to by som klamala , ale môžem to pozrieť . Mám pocit , že to bolo ešte pred rokom 2000 .

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Ja som to robila po minulé roky tak, že som urobila zálohy na mzdu za 12 mesiac takmer v celej výške, vyplatila som ich (akože) ešte v 12 mesiaci a zaúčtovala som to ako výdavok ešte toho roku.
    Odvody do poisťovní som odvádzala až v januári, ale myslím si, že ak by boli odvody, aj keď nie v celej výške, uhradené v decembri, patrili by do odpočit. položiek v decembri.
    Tiež si myslím, že tých 15 dní pred a po zdaňovacom obdobi neplatí už asi 5. rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.