Zavrieť

Porady

predfaktura a ostrá faktúra

1.2. nám slovenský odberateľ uhradil predfaktúru na tovar. Tovar si odobral z nášho skladu 20.2. Obaja sme štvrťročný platcovia DPH.

S akým dátumom mám vystaviť ostrú faktúru, ked tá ma byť vystavená do 15dní od prijatia platby.

Môžem vystaviť faktúru:
dátum vystavenia = dátum dodania tovaru = 20.2.2011
deň zdaniteľného plnenia 1.2.2011
Musí byť dátum vystavenia 15.2.?
Ďakujem za vysvetlenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    15 dní nestíhaš, ale nemusíš. Ak je platba aj dodanie v jednom zdaňovacom období, stačí vystaviť jeden doklad-jednu faktúru.
    bibitraub Pozri príspevok
    1.2. nám slovenský odberateľ uhradil predfaktúru na tovar. Tovar si odobral z nášho skladu 20.2. Obaja sme štvrťročný platcovia DPH.

    S akým dátumom mám vystaviť ostrú faktúru, ked tá ma byť vystavená do 15dní od prijatia platby.

    Môžem vystaviť faktúru:
    dátum vystavenia = dátum dodania tovaru = 20.2.2011...môžeš
    deň zdaniteľného plnenia 1.2.2011...správne má byť dátum dodania, čo je prípad dodania tovaru, tento údaj vynachaj
    Musí byť dátum vystavenia 15.2.?.......nemusí
    Ďakujem za vysvetlenie
    teda takto
    dátum vystavenia = 20.2.2011 /alebo podľa číslovania faktúr aj neskorší dátum 22-28.2.
    dátum dodania = 20.2.2011... teda skutočný dátum dodania tovaru
    dátum splatnosti = 20.2.2011, lebo faktúra je už uhradená

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    ja len poopravim tvoju otazku. Do 15 dni nema byt vystavena ostra FA, ale danovy doklad k platbe (rozdiel vo formulacii). Na tom doklade teda nemusis uvadzat za co je to platene (tovar, sluzby), ale uvadzas ze je to doklad k prijatej platbe (zalohe). Ostru FA robis az ked sa uskutocni zdanitelne plnenie (resp ako pisala KEJKA v prvom prispevku), Teda v inom pripade napr zakaznik uhradi tvoju ZF 1.2, tovar odobere za 2 mesiace, ty mu spravis do 15 dni danovy doklad k prijatej platbe z datumom DP datum kedy ti nabehli peniaze s rozpisanou DPH. po 2 mesiacoch po dodani plnenia vystavis FA s rovnakou sumou, rozpisom DPH, a odratas zalohu taktiez z rozpisom DPH (vsetko bude 0).
    Naposledy upravil Pidgey : 23.02.11 at 22:36

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    ďakujem za vysvetlenie a ešte sa spýtam, vystavím teda ostrú faktúru s rozpisom:
    1000eur + 200eur (20%) = 1200EUR

    Môžem na tejto faktúre odrátať prijatú zálohu teda zostáva k úhrade 0EUR.

    Bude to takto správne?
    Ďakujem

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    bibitraub Pozri príspevok
    ďakujem za vysvetlenie a ešte sa spýtam, vystavím teda ostrú faktúru s rozpisom:
    1000eur + 200eur (20%) = 1200EUR

    Môžem na tejto faktúre odrátať prijatú zálohu teda zostáva k úhrade 0EUR.

    Bude to takto správne?
    Ďakujem
    nieze mozes.. ale musis odratat zalohu a faktura k uhrade bude nula za predpokladu, ze vyska z prijatej zalohy sa rovan hodnote predaneho tovaru

    predfaktura a ostrá faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.