Zavrieť

Porady

Prerušená živnosť a uzávierkové účtovné operácie

Ahojte, preštudovala som si už veľa príspevkov k téme prerušenie živnosti, ale nenašla som odpoveď, tak by som prosila, keby ma niekto usmernil.

Mám prerušenú živnosť od 31.10.2010 a do lehoty na podanie DP ju neobnovím, takže budem robiť mimoriadnu účt. závierku k tomuto dátumu aj s výkazmi. Po tomto dátume som však ešte uhrádzala záväzky a odvody. Viem, že mám upraviť základ dane cez uzávierkové účtovné operácie, ale nie som si istá dátumom, ku ktorému ich zapísať do peň. denníka- dátum reálnej úhrady záväzku alebo 31.12., alebo nejaký iný?
K 31.10. mi ešte tieto úhrady figurovali ako záväzky, tak budú aj vo výkaze majetku a záväzkov. Keď cez nepeňažné operácie zúčtujem ich úhrady, zmení sa aj výkaz. (Z toho mi vyplýva, že už budú zahrnuté v príjmoch a výdavkoch a do DP to už nikde nevpisujem.) Nebude vadiť, že na výkaze príjmov a výdavkov k 31.10 budú iné sumy ako v DP, kde budú výdavky zvýšené o úhrady ?

Vopred ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Uzávierkové operácie robíte k dátumu uzávierky (preto sa volajú uzávierkové), v tomto prípade k 31.10.
    Nepochopil som, ako by ste chceli dosiahnuť iné sumy vo Výkaze a iné v DP.

    Ale vážne: Uzávierkovými operáciami zvýšite príjmy o pohľadávky (a zásoby) a výdavky o záväzky. Potom spravíte Výkazy.
    Naposledy upravil ego.mc : 24.02.11 at 14:18

    Prerušená živnosť a uzávierkové účtovné operácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.