Zavrieť

Porady

STRATA za 2010

Prosím Vás poraďte mi ako je možné že živnostník SZČO platca DPH, každy štvrťrok 2010 mal povinnosť platiť DPH ale celkový stav za rok 2010 je STRATA - neviem ako to je možné ???? Prosím skúste ma hodiť do obrazu lebo v tom tápam!!! Neviem ale či sa to z týchto strohých info bude dať nejako poradiť. Za každučkú odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    barboraaa Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi ako je možné že živnostník SZČO platca DPH, každy štvrťrok 2010 mal povinnosť platiť DPH ale celkový stav za rok 2010 je STRATA - neviem ako to je možné ???? Prosím skúste ma hodiť do obrazu lebo v tom tápam!!! Neviem ale či sa to z týchto strohých info bude dať nejako poradiť. Za každučkú odpoveď ďakujem
    Súhlasím s odpoveďou od Tweety. Len doplním, že do VOZD idú napr. aj mzdy zamestnancov, odvody, bankové poplatky, kolky, a pod., ktoré sú buď oslobodené od DPH, alebo vôbec nie sú predmetom DPH...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barboraaa Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte mi ako je možné že živnostník SZČO platca DPH, každy štvrťrok 2010 mal povinnosť platiť DPH ale celkový stav za rok 2010 je STRATA - neviem ako to je možné ???? Prosím skúste ma hodiť do obrazu lebo v tom tápam!!! Neviem ale či sa to z týchto strohých info bude dať nejako poradiť. Za každučkú odpoveď ďakujem
    Sú to dve rozdielne dane, takže aj toto je možné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anja111 Pozri príspevok
    Súhlasím s odpoveďou od Tweety. Len doplním, že do VOZD idú napr. aj mzdy zamestnancov, odvody, bankové poplatky, kolky, a pod., ktoré sú buď oslobodené od DPH, alebo vôbec nie sú predmetom DPH...
    Áno, je to presne tak.

    barboraaa je offline (nepripojený) barboraaa

    barboraaa
    Veď ja s tým súhlasím že je to tak - len to nemôžem manželovi vysvetliť že je to tak - on vidí že stále platí DPH a na konci roka je v strate.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.