Zavrieť

Porady

danové priznanie PO a 2% z dane

Dobrý deň, vypĺňam daň.priznanie PO a chceme poukázať 2% z dane. Kde
mám vypísať sumu ktorú som vypočítala z riadku 800 daňového priznania.
Je tam viac riadkov a neviem či stačí v riadku kde sú aj údaje o prijímateľovi alebo aj do niektorého z troch predošlých riadkov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    vevericka Pozri príspevok
    Dobrý deň, vypĺňam daň.priznanie PO a chceme poukázať 2% z dane. Kde
    mám vypísať sumu ktorú som vypočítala z riadku 800 daňového priznania.
    Je tam viac riadkov a neviem či stačí v riadku kde sú aj údaje o prijímateľovi alebo aj do niektorého z troch predošlých riadkov. Ďakujem
    Sumu treba uviesť aj v predchádzajúcich riadkoch a to podľa toho, či sa poukazuje 1,5% alebo 2%. Treba dať pozor na to či bol poskytnutý finančný dar a vyplniť to správne, lebo ak nebol poskytnutý finančný dar, tak sa dá poukázať len 1,5 %. Finančný dar však nemusí byť poskytnutý práve prijímateľovi, ktorého uvediem v DP. Podľa mňa ak to nebude správne vyplnené tak DÚ nepošle nič, určite to tam nikto nebude skúmať a prepočítavať, to je môj názor
    § 50
    Použitie podielu zaplatenej dane na osobitné účely

    (1) Daňovník, ktorý je

    b) právnickou osobou, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane do výšky 2 % sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4, ak v zdaňovacom období, ktorého sa vyhlásenie týka alebo najneskôr v lehote na podanie tohto daňového priznania daroval finančné prostriedky najmenej vo výške zodpovedajúcej 0, 5 % zaplatenej dane ním určeným daňovníkom, ktorí nie sú založení alebo zriadení na podnikanie, 67) na účely vymedzené v odseku 5; ak daňovník neposkytol tieto finančné prostriedky ako dar najmenej vo výške 0, 5 % zaplatenej dane, je oprávnený vyhlásiť v daňovom priznaní v lehote na podanie daňového priznania, že podiel zaplatenej dane sa má poukázať ním určeným prijímateľom podľa odseku 4 len do výšky 1, 5 % zaplatenej dane.

    danové priznanie PO a 2% z dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.