Zavrieť

Porady

náklady

Vie mi niekto poradiť či môže dať do nákladov živnostník, ktorý má živnosť na *pomocné stavebné práce* kamenivo a cement?Môj mázor je že nie ale radšej si to overím.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Asi nerozumiem otázke, keď si dám živnostníkovi napríklad spraviť vjazd do garáže, kde použije kamenivo a betón a výsledok svojej práce mi vyfakturuje tak pre neho je nákup kameniva a betónu daňovým nákladom, to že má živnosť na pomocné stavebné práce neznamená že môže fakturovať len svoju prácu.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Skúsim to priblížiť.Má v živnostenskom liste *pomocné stavebné práce* pracuje v nemecku na stavbe.On si stavia dom/z podnikaním to nemá nič spoločné/ a doniesol bločky z cementu a kameniva, lenže daňovákom by ako vysvetlil, cement a kamenivo./že si vozí materiál na cudziu stavbu?/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anicka29 Pozri príspevok
    Skúsim to priblížiť.Má v živnostenskom liste *pomocné stavebné práce* pracuje v nemecku na stavbe.On si stavia dom/z podnikaním to nemá nič spoločné/ a doniesol bločky z cementu a kameniva, lenže daňovákom by ako vysvetlil, cement a kamenivo./že si vozí materiál na cudziu stavbu?/
    odpovedala si si sama - nemôže. Pred daňovou kontrolou by ich obhájil len v prípade, ak by boli súčasťou fakturácie odberatelovi.

    anicka29 je offline (nepripojený) anicka29

    normálna baba.ktorá sa chce učiť od skúsenejších ...viac anicka29
    Ďakujem sa rýchlu a jasnú odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.