Zavrieť

Porady

čo po rodičovskej dovolenke?

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 29.6.2011. Počas RD mi zamestnavatel dal výpoved, z dôvodu rušenia firmy(marec 2010). Na čo budem mať nárok po skončení RD, ak si dovtedy nenájdem prácu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    babu274 Pozri príspevok
    keď sa teraz prihlásim tak do skoncenia RP mi zostáva niečo cez 120 kal.dní. Bude mi to stačiť?
    Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti ku dňu skončenia prac.pomeru. Poistenie v nezamestnanosti trvá počas RD, len kým trvá tvoj pracovný pomer.

    Neprepočítavala som dni, ak podmienku splňaš, budeš mať nárok na dávku v nezamestnanosti. Ale pretože dobrovolné poistenie bude trvať menej ako 26 týždňov, dávka bude len z minima (aj keď by si si určila vyšší VZ).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prihlás sa na dobrovolné poistenie v nezamestnanosti, lebo v čase skončenia RP už nebudeš mať splnenú podmienku 730 kal. dní poistenia v posledných 3 rokoch a nárok na dávku v nezamestnanosti ti nevznikne.

    babu274 je offline (nepripojený) babu274

    babu274
    keď sa teraz prihlásim tak do skoncenia RP mi zostáva niečo cez 120 kal.dní. Bude mi to stačiť?

    babu274 je offline (nepripojený) babu274

    babu274
    celé tehotenstvo som bola na rizikovom, čiže som bola práce neschopná, v tom by nemal byt problém? aj vtedy sa mi platilo poistenie v nezamestnanosti?

    repeta je offline (nepripojený) repeta

    repeta
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Chcela by som vedieť, či mi vzniká nárok na dávku v nezamestnanosti: Bola som zamestnaná v kuse od r. 1992. V r. 2008 som nastúpila na materskú, následne rodičovskú dovolenku - tá sa končí v 6. 2011, zamestnávateľ ma vyzval po roku nastúpiť do zamestnania, čo som aj spravila, ale po 4 a pol mesiacoch som bola nútená dať výpoveď z rod. dôvodov (10.2009-2.2010)- čiže som sa vrátila na materskú. Potrebovala by som poradiť, či budem mať následne po ukončení rodičovskej dovolenky nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám podobný problém. Chcela by som vedieť, či mi vzniká nárok na dávku v nezamestnanosti: Bola som zamestnaná v kuse od r. 1992. V r. 2008 som nastúpila na materskú, následne rodičovskú dovolenku - tá sa končí v 6. 2011, zamestnávateľ ma vyzval po roku nastúpiť do zamestnania, čo som aj spravila, ale po 4 a pol mesiacoch som bola nútená dať výpoveď z rod. dôvodov (10.2009-2.2010)- čiže som sa vrátila na materskú. Potrebovala by som poradiť, či budem mať následne po ukončení rodičovskej dovolenky nárok na dávku v nezamestnanosti.
    Ďakujem pekne za odpoveď.
    kedy skončil pracovný pomer ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    Pracovný pomer mi skončil 15.2.2011.
    a čo znamená toto obdobie ? (10.2009-2.2010)-

    repeta je offline (nepripojený) repeta

    repeta
    To je obdobie kedy som počas rodičovskej dovolenky po 1 roku nastúpila späť do práce na výzbu zamestnávateľa. No musela som prac. pomer ukončiť k 15.2.2010. Čiže týchto 5 mesiacov som pracovala počas materskej.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    To je obdobie kedy som počas rodičovskej dovolenky po 1 roku nastúpila späť do práce na výzbu zamestnávateľa. No musela som prac. pomer ukončiť k 15.2.2010. Čiže týchto 5 mesiacov som pracovala počas materskej.
    Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti počas posledných 3 rokov. Rodičovská dovolenka počas trvania pracovného pomeru sa do tohto obdobia počíta, po skončení prac.pomeru už nie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    Plynulých 730 dní? Čiže nárok mi teda zanikol?
    čo rozumieš pod plynulých ? Kolko si napočítala ? (počítaj 3 roky dozadu ku dňu skončenia poberania rodičovského príspevku

    repeta je offline (nepripojený) repeta

    repeta
    K 1.7.2011 to bude 1 rok aj 5 mesiacov čiže 515 dní. Z 1095 ( čo sú 3 roky) odrátať 730 dní. Dobre tomu rozumiem?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    K 1.7.2011 to bude 1 rok aj 5 mesiacov čiže 515 dní. Z 1095 ( čo sú 3 roky) odrátať 730 dní. Dobre tomu rozumiem?
    Neviem čo si počítala - ak pracovný pomer trval od 1.7,2008 - 15,2,2010 - mne to vychádza 595 dní. Prihlás sa čím skôr v SP na dobrovolné poistenie v nezamestnanosti. Po skončení poberania RP sa neeviduj na úrade práce, ale v ZP a SP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku dieťaťa.

    Keď splníš podmienku 730 dní, zaeviduj sa na UP, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Síce len z minima, lebo nesplníš podmienku 26 týždňov, ale keď neprší, aspoň kvapká ...

    Pozor na splatnosť poistného - najneskôr 8. kal.deň po skončení mesiaca, inak PvN nemá zmysel. Ak zaplatíš neskôr nezapočíta sa ti do doby poistenia.

    repeta je offline (nepripojený) repeta

    repeta
    Inak - môj pracovný pomer trval presne od 15.7.1992 do 15.2.2010. V júny 2008 som nastúpila materskú, z ktorej som si musela na výzvu zamestnávateľa "odskočiť" do práce na necelých 5 mesiacov (od 1.10.2009 do 15.2.2010). No a od 15.2.2010 mám výpoveď zo zamestnania a som momentálne na materskej dovolenke, ktorá trvá do 7.2011.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    repeta Pozri príspevok
    Inak - môj pracovný pomer trval presne od 15.7.1992 do 15.2.2010. V júny 2008 som nastúpila materskú, z ktorej som si musela na výzvu zamestnávateľa "odskočiť" do práce na necelých 5 mesiacov (od 1.10.2009 do 15.2.2010). No a od 15.2.2010 mám výpoveď zo zamestnania a som momentálne na materskej dovolenke, ktorá trvá do 7.2011.
    predchádzajúce obdobie poistenia v nezamestnanosti UP nezaujíma.

    repeta je offline (nepripojený) repeta

    repeta
    Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie. Už mi to je konečne jasné.
    Veľká vďaka aj za Váš čas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.