Zavrieť

Porady

deti a vratenie dane z urokov v banke

Ahojte,
aky typ DP vyplnam ak chcem aby mi resp. mojim detom boa vratena dan z urokov v banke?
Viete mi poradit aj ako ho vypisat? Prip. nejaky zrozumitelny manual tu na fore?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vyplňaš tlačivo typ B. Úroky sú príjmami podľa ZDP § 7.
    1. vyplníš prvú stranu
    2. str. 4, tab. 2, r. 2
    3. str. 4, tab. 2, r. 10
    4. str. 6, r. 60, 62, 64, 66, 67, 68
    5. str. 7, r. 69
    6. str. 7, r. 70 a 76 = 4025,70
    7. str. 7, r. 77, 78, 87 a 91 = 0
    8. str. 8, r. 93 = 0
    9. str. 8, r. 99 = výška dane z úrokov
    10. str. 8, r. 106 = výška dane z úrokov(preplatok)
    11. str. 10 úplne hore, kde je r. 118 uvedieš dátum + podpis, prílohy neprikladáš, t. z. r. 118 nevypĺňaš
    11. str. 10, odd XVI. zaškrtneš, či chceš vrátiť poštovou poukážkou alebo na bank. účet. Ak na účet, vypíšeš čislo účtu + dátum + podpis
    12. vyplníš tlačivo potvrdenie o podaní daňového priznania, samo ťa navedie, z ktorých riadkov daňového priznania máš údaje vypísať(r. 69 a r. 106) a podpíšeš

    Hm, kým som písala, Dáška ma predbehla.
    Naposledy upravil Marína : 26.02.11 at 10:41

    katka3 je offline (nepripojený) katka3

    katka3
    ahojte diecata,

    aj v pripade, ze sa jedna o deti tak vyplnam riadky 70 a 76???
    zrazenu dan z urokov uvadzam na r. 99 alebo na r. 103???


    A este jedna otazocka - tento isty postup sa da uplatnit aj pri celorocnom dochodcovi ak chce vratit dan z urokov v banke? Je tam dolezita vyska dochodku? Uvadzam jeho vysku v oddiele III. r.30? V pravde som nasla clanok s prikladom kde dochodok bol 3600 a od tejto sumy mu odratali 4025,70 a rozdiel bol v riadku 70.
    Ako mam potupovat ked otec mal dochodok nieco cez 5000? Ma narok na vratenie dane z urokov?
    dakujem za rady
    Naposledy upravil katka3 : 02.03.11 at 08:39

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    katka3 Pozri príspevok
    ahojte diecata,

    A este jedna otazocka - tento isty postup sa da uplatnit aj pri celorocnom dochodcovi ak chce vratit dan z urokov v banke? Je tam dolezita vyska dochodku? Uvadzam jeho vysku v oddiele III. r.30? V pravde som nasla clanok s prikladom kde dochodok bol 3600 a od tejto sumy mu odratali 4025,70 a rozdiel bol v riadku 70.
    Ako mam potupovat ked otec mal dochodok nieco cez 5000? Ma narok na vratenie dane z urokov?
    dakujem za rady
    Ak jeho zdanitelne prijmy boli do 2012,85 EUR (uroky su tiez prijmy), tak nema danovu povinnost a vsetky zaplatene dane sa mu vratia aj ked jeho dochodok bol vyssi ako 4025,7 EUR a nema ako dochodca narok na nezdanitelnu cas zakladu dane.

    michaelak je offline (nepripojený) michaelak

    michaelak
    Len taká drobnosť ešte k prílohám na riadku 118, ak si uplatňuješ vrátenie zrážkovej dane z úrokov v banke (stavebné sporenie), prílohou daňového priznania musí byť aj kópia výpisu z účtu, kde vidno, koľko boli pripísané úroky a koľko je zrážková daň.
    Čo sa týka dôchodcu a možnosti vrátenia zrážkovej dane z úrokov, nie je rozhodujúca výška dôchodku za rok, ale výška zdaniteľných príjmov nesmie presiahnuť polovicu nezdaniteľnej sumy 4025,70, teda 2012,85 EUR.
    Pozri si daňové a odvodové tipy od P. Mihála cez odkaz, čo je v príspevku č. 2: Ako získa dôchodca späť daň z úrokov za rok 2009 - celý postup je tam presne popísaný (nedovoľuje mi to tu vložiť ešte odkaz, lebo nemám 15 príspevkov)

    deti a vratenie dane z urokov v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.