Zavrieť

Porady

môže daňový úrad zistiť príjem z PČ z dobierky na adresu?

ahojte,
chcem sa informovať, či môže daňový úrad odhaliť prímy, ktoré som nadobudol predajom tovaru formou dobierky na adresu (teda peniaze neprechádzajú cez účet, ale formou šeku si ich vyzdvihnem na pošte): zaujíma ma či daňový úrad môže odhaliť tieto prímy pri daňovej kontrole? Ma niekto s tým skúsenosť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak bude mať podozrenie, požiada poštu o súčinnosť a dozvie sa to.



    Zákon 511/1992 Zb. (o správe daní a poplatkov)

    § 32
    Súčinnosť tretích osôb

    (7) Na výzvu správcu dane sú mu pošty povinné oznamovať najmä totožnosť osôb, ktoré majú prenajaté poštové priehradky, a údaje o počte tam došlých zásielok a o ich odosielateľoch, úhrn súm dochádzajúcich daňovníkovi poštou alebo do jeho poštovej priehradky, totožnosť prijímateľa zásielok poste restante alebo umožniť správcovi dane tieto údaje získať na pošte a správnosť údajov oznámených poštou na mieste preveriť.

    Hlasovalo 12 pouzivatelov

    Užitočné (12)
    nika.sum, Lubaba, Zita5, Marína, terezamaria, Tweety, truch, JarkaL, veronikasad, Paula, Stefan2005, drobeceva
    12

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    straci2 Pozri príspevok
    ahojte,
    chcem sa informovať, či môže daňový úrad odhaliť prímy, ktoré som nadobudol predajom tovaru formou dobierky na adresu (teda peniaze neprechádzajú cez účet, ale formou šeku si ich vyzdvihnem na pošte): zaujíma ma či daňový úrad môže odhaliť tieto prímy pri daňovej kontrole? Ma niekto s tým skúsenosť?
    Ďakujem
    No môže byť riadny prúser jednak za príjem, ktorý nezdaňujete a druhá vec je,či máte živnostenské oprávnenie na predaj tovaru .....takže neriskovať !

    môže daňový úrad zistiť príjem z PČ z dobierky na adresu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.