Zavrieť

Porady

Predaj fľaškového vína

Ahojte, živnostník má v ŽL okrem iného kúpa a predaj tovaru...maloobchod, veľkoochod. Teraz chce ponúkať a predávať víno, iba fľašky. Má v aute na ukážku nejaké vína a ak nájde zákazníkov, tak potom ide ku svojim dodávateľom, tam kúpi a vybaví objednávky... skrátka prekupuje.
1/ Potrebuje na to registračnú pokladňu alebo stačí mu len fa a PPD?
2/ Netreba žiadne špeciálne povolenia, účtovanie a evidenciu?
3/ Ak chce doma robiť aj tepovanie vozidiel, tak tiež mu stačí vystaviť FA?
Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    skúsim si odpovedať sama bola by som rada keby ste mi to odobrili. vyčítala som po internete, že ak to bude iba tiché víno, zo slovenska tak nemusí podávať žiadne výkazy ale mal by mať reg. pokladňu. čo sa týka čistenia vozidiel, tak on bude tepovať a nie umývať z vonka... takže by pokladňu mať kvôli tepovaniu nemusel??

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    SERVIS Pozri príspevok
    skúsim si odpovedať sama bola by som rada keby ste mi to odobrili. vyčítala som po internete, že ak to bude iba tiché víno, zo slovenska tak nemusí podávať žiadne výkazy ale mal by mať reg. pokladňu. čo sa týka čistenia vozidiel, tak on bude tepovať a nie umývať z vonka... takže by pokladňu mať kvôli tepovaniu nemusel??
    Ak pôjde o akékoľvek vína, teda tiché, šumivé alebo medziprodukty, ktoré už boli na Slovensku uvedené do daňového voľného obehu bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú, potom netreba nikam posielať nijaké výkazy.
    Naposledy upravil Excise Duty : 28.02.11 at 17:45

    Predaj fľaškového vína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.