Zavrieť

Porady

zrážková daň

zamestnanec pracoval vo firme na HPP 1-2/2010 podpísal vyhlásenie a uplatňoval preddavkovú daň. Potom bola výpoveď a zamestnal sa v tej istej firme na dohodu o VP a bola mu odpočítavaná znovu preddavková daň aj keď zarobil len 130,-E v hrubom. Bolo to správne? Nemal mať zrážkovú daň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    psps Pozri príspevok
    Je zrážková daň od 1.1.2011 zrušená? Teda aspoň v prípade príjmu na dohodu o VP.

    Zrušená v rámci príjmov zo závislej činnosti.



    psps Pozri príspevok
    Ešte ďalší prípad. Môže mať zamesnanec na VPP strhnutú preddavkovú daň aj keď má príjem do 165,97E a vyhlásenie má podpísané u iného zamestnávateľa?

    Vyhlásenie "platí" len u jednoho zamestnávateľa.



    psps Pozri príspevok
    V Hlásení v časti V. v bode 4 sa vypĺňajú len príjmy, pri ktorých sa odviedla preddavková daň. A v bode 5, kde sa zašrtávajú mesiace, tam sa vyznačia len tie mesiace, v ktorých sa vyplatila mzda s preddavkovou daňou alebo aj mesiace kde bola vyplatená mzda so zrážkovou daňou?
    Nie je mi to jasné, nie je to v poznámkach jasna napísané.
    A viete mi odpovedať aj na predchádzajúce otázky?


    Zrážkovú daň do časti V. netreba montovať a to ani čo sa týka krížikov za mesiace .

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Pokiaľ mal aj v období, keď pracoval na dohodu podpísané vyhlásenie o zdanení príjmov zo závislej činnosti, tak preddavková daň je v poriadku. Ak vyhlásenie podpísané nemal, príjem z dohody vo výške 130 EUR mal byť zdanený zrážkovou daňou.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Je zrážková daň od 1.1.2011 zrušená? Teda aspoň v prípade príjmu na dohodu o VP.

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Ešte ďalší prípad. Môže mať zamesnanec na VPP strhnutú preddavkovú daň aj keď má príjem do 165,97E a vyhlásenie má podpísané u iného zamestnávateľa?

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    V Hlásení v časti V. v bode 4 sa vypĺňajú len príjmy, pri ktorých sa odviedla preddavková daň. A v bode 5, kde sa zašrtávajú mesiace, tam sa vyznačia len tie mesiace, v ktorých sa vyplatila mzda s preddavkovou daňou alebo aj mesiace kde bola vyplatená mzda so zrážkovou daňou?
    Nie je mi to jasné, nie je to v poznámkach jasna napísané.
    A viete mi odpovedať aj na predchádzajúce otázky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.