Zavrieť

Porady

Daňové prizbnanie SZČO + osobný asistent pre ZŤPS

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako mám postupovať pri vyplňaní DP. Som SZČO a vediem si jednoduché účtovníctvo a zároveň vykonávam prácu osobnej asistentky pre ťažko zdravotne postihnutú osobu.(oddiel VI daň.pr. riadok 6 - činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním) Pri SZČO si uplatňujem skutočné výdavky.(po tento korok nemám problém s vyplnením DP) Moja otázka znie: Pri výkone osobnej asistencie pre ZŤPS si môžem uplatniť 40% paušálny výdavky alebo musím skutočné? - tu je pre mňa oveľa výhodnejšie paušál.
Naposledy upravil Mária Poláková : 01.03.11 at 08:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katy a R ale len do prvej kontroly!!!

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Mária Poláková Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako mám postupovať pri vyplňaní DP. Som SZČO a vediem si jednoduché účtovníctvo a zároveň vykonávam prácu osobnej asistentky pre ťažko zdravotne postihnutú osobu.(oddiel VI daň.pr. riadok 6 - činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním) Pri SZČO si uplatňujem skutočné výdavky.(po tento korok nemám problém s vyplnením DP) Moja otázka znie: Pri výkone osobnej asistencie pre ZŤPS si môžem uplatniť 40% paušálny výdavky alebo musím skutočné? - tu je pre mňa oveľa výhodnejšie paušál.
    nuž - v tomto prípade musíš skutočné v obidvoch príjmoch - alebobo paušálne - v obidvoch príjmoch!!.. (viď zák o DzP)

    Viera Ká je offline (nepripojený) Viera Ká

    Viera Ká
    Dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať na takúto vec: SZČO je zároveň aj osobný asistent pre ZŤP je prihlásený na daň úrade už dva roky ,podáva z príjmov DP, ale tieto príjmy sa nerátajú ako VZ pre odvody do SP, ale keď niektorý mesiac má celý PN môže mať vtedy osobnú asistenciu, alebo nie?

    Daňové prizbnanie SZČO + osobný asistent pre ZŤPS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.