Zavrieť

Porady

Oprava daňového priznania za predchádzajúci rok

Dobrý deň, teraz v roku 2011 som zistil, že som v roku 2010 pri daňovom priznaní typu FO B za rok 2009 urobil chybu a namiesto nedoplatku na dani, ktorý som už uhradil som mal mať preplatok. Dá sa to ešte opraviť a akým spôsobom, bude preplatok vyplatený ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podáš dodatočné DPFO, vyplníš ho správne tak, ako malo byť vyplnené pôvodné=prvé DP. Ten preplatok vyčísliš a požiadaš o jeho vrátenie.

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    Dobrý deň,
    tiež som zistila chybu, v daňovom priznaní PO za rok 2009 som nezahrnula reprezentačné. Firma vykazala stratu.
    Prosim Vas o radu ako to opravit a čo mam všetko urobit , aby som to mala v poriadku.
    Ďakujem pekne

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kačer Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    tiež som zistila chybu, v daňovom priznaní PO za rok 2009 som nezahrnula reprezentačné. Firma vykazala stratu.
    Prosim Vas o radu ako to opravit a čo mam všetko urobit , aby som to mala v poriadku.
    Ďakujem pekne
    KEJKA Pozri príspevok
    podáš dodatočné DPFO, vyplníš ho správne tak, ako malo byť vyplnené pôvodné=prvé DP. Ten preplatok vyčísliš a požiadaš o jeho vrátenie.
    táto odpoved nestačí?
    urobila si chybu. Chybu napravíš podaním dodatočného DP...........aký problém?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a doúčtuješ v r.2010, samozrejme.
    A ako? ved si účtovník.
    podľa zadania mi to vychádza len daň 595/341.

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    a doúčtuješ v r.2010, samozrejme.
    A ako? ved si účtovník.
    podľa zadania mi to vychádza len daň 595/341.


    Dakujem za odpoved, nie som až tak zbehly uctovnik, som samouk a taketo som este neriešila. Neviem ci tam vyjde dan, strata bola cca 2650€, repre cca 1170eur.
    Otvorim rok 2009, nahodim to tam a zistim

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved si písala, že si len v DPPO neuplatnila repre.
    Podľa mňa ak ideš len "nahadzovať repre", ktoré súčasne bude prip.položka, tak sa DP nezmení a teda neviem, či to má vôbec význam. Ledaže by si chcela zbnížiť pokladničnú hotovosť.

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    Re: Oprava daňového priznania za predchádzajúci rok
    ved si písala, že si len v DPPO neuplatnila repre.
    Podľa mňa ak ideš len "nahadzovať repre", ktoré súčasne bude prip.položka, tak sa DP nezmení a teda neviem, či to má vôbec význam. Ledaže by si chcela zbnížiť pokladničnú hotovosť.

    Ano , len v DPPO nemam repre, v pokladni je zaučtované.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak čo chceš účtovať do predch. roka?
    Iba zostavíš DP a dodatočnú daň účtuješ v r.2010

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    ak čo chceš účtovať do predch. roka?
    Iba zostavíš DP a dodatočnú daň účtuješ v r.2010.
    Ahoj Kejka, poprosim ta o konzultaciu, aby som neurobila dalšiu chybu.
    Opravila som DP tak ako malo byt. Na danový urad ale nepodavam takého DP ale DP so nespravnymi udajmi a vyplnim v nom čast Dodatočné DP r.950 -1265,77, r.960 -1651,77, r.970 386. ??? Pochopila som to správne? A prosím ta, čo urobim a ako zaučtujem v roku 2010 čiastku 386? Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie DP vyplníš správne a do toho oddielu ako píšš uvedieš iba rozdiely - ako píšeš. Konrétne čísla nekontrolujem, len principiálna odpoveď.
    dodatočnú daň zaúčtuješ 595/341 v r.2010.

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    nie DP vyplníš správne a do toho oddielu ako píšš uvedieš iba rozdiely - ako píšeš. Konrétne čísla nekontrolujem, len principiálna odpoveď.
    dodatočnú daň zaúčtuješ 595/341 v r.2010.

    Dakujem pekne za odpoved.Vdaka za ochotu
    Ponižila sa mi strata, takže nie dan.

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    Kejka prosim ťa a a ako zaúčtujem v r.2010 poniženie straty oproti r.2009.Aké účty? V účtovnictve je zaučtované repre a nedanove naklady, len v DP nebolo .
    Dakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zníženie straty neúčtuješ,, ty si len opravila stratu v DP, nemáš čo účtovať.

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    ahojte, v roku 2010 som zaúčtovala dodatočnú daň za rok 2007 na 595/341. V DP za rok 2010 to uvediem na r.14 v III časti - tabuľka A a následne sa mi to premietne do r. 130 DPPO. Je to tak správne? Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.