Zavrieť

Porady

Dva potvrdenia z práce

Dobrý deň kamarátka dostala z práce dva potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby. Rozlišujú sa hlavne v sumách úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov. Na jednom potvrdení je nižšia suma a zaškrtnuté su mesiace pracovného pomeru a na druhom potvrdení je vyššia suma a sú zaškrtnuté mesiace dohody mimo pracovného pomeru. Sumy sa líšia ešte aj Poistných príspevkoch v čiastkovom základu dane úhrnu preddavku na daň a v nezdaniteľnej časti základu dane. No a otázka znie, ktorým z týchto dvoch potvrdení sa mám riadiť pri vyplňovaní daňového priznania z príjmu. Za odpoveďe Vám vopred Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    martina2310 Pozri príspevok
    Dobrý deň kamarátka dostala z práce dva potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby. Rozlišujú sa hlavne v sumách úhrnu zúčtovaných a vyplatených príjmov. Na jednom potvrdení je nižšia suma a zaškrtnuté su mesiace pracovného pomeru a na druhom potvrdení je vyššia suma a sú zaškrtnuté mesiace dohody mimo pracovného pomeru. Sumy sa líšia ešte aj Poistných príspevkoch v čiastkovom základu dane úhrnu preddavku na daň a v nezdaniteľnej časti základu dane. No a otázka znie, ktorým z týchto dvoch potvrdení sa mám riadiť pri vyplňovaní daňového priznania z príjmu. Za odpoveďe Vám vopred Ďakujem.
    z toho čo píšeš vyplýva, že mala u zamestnávateľa hlavný pracovný pomer aj dohodu, preto dostala dve potvrdenia

    je potrebné obidve potvrdenia uviesť do DP typ A, sumy zrátať, uplatňuješ len raz NČ vo výške 4025,70

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Timka1 Pozri príspevok
    z toho čo píšeš vyplýva, že mala u zamestnávateľa hlavný pracovný pomer aj dohodu, preto dostala dve potvrdenia

    je potrebné obidve potvrdenia uviesť do DP typ A, sumy zrátať, uplatňuješ len raz NČ vo výške 4025,70
    A ešte by som sa chcela opýtať: Poistné príspevky sú 185,32 z toho poistné na verejné zdravotné poistenie je 55,52. ako to mám zapísať do daňového priznania?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    martina2310 Pozri príspevok
    A ešte by som sa chcela opýtať: Poistné príspevky sú 185,32 z toho poistné na verejné zdravotné poistenie je 55,52. ako to mám zapísať do daňového priznania?
    uvádzaš sumu 185,32 € do riadku 33a

    (suma zdr. poistenia 55,52 je v celkovom poistnom už zarátaná, neuvádzaš ju nikde)

    martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

    Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac martina2310
    Timka1 Pozri príspevok
    uvádzaš sumu 185,32 € do riadku 33a

    (suma zdr. poistenia 55,52 je v celkovom poistnom už zarátaná, neuvádzaš ju nikde)
    Ďakujem veľmi pekné za informácie veľmi mi to pomohlo.

    Dva potvrdenia z práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.