Zavrieť

Porady

PAUŠÁLNE VÝDAVKY A FAKTURY

Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavuš Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem
    Nie, nedávaš do príjmov roku 2010. Príjmom je až v momente úhrady.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavuš Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak robím paušálne výdavky a mám vystavnú FA za december 2010 a je splatná v januári 2011 dávam to k príjmom zo živnosti do DP v r. 2010, alebo FA dam až do DP v roku 2011? Ďakujem
    V roku uplatnenia paušálnych výdavkov do príjmov(okrem iného) vstupujú len skutočne uhradené pohľadávky v danom roku .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavuš Pozri príspevok
    ďakujem, a bude to problem ak somju tam už dala a na budúci rok ju tam nedám?
    Z tvojho hľadiska je to mínus, pretože si zdanila aj to, čo si v skutočnosti nedostala.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavuš Pozri príspevok
    ďakujem, a bude to problem ak somju tam už dala a na budúci rok ju tam nedám?
    Mali by ste to daňové priznanie opraviť - do termínu 31.3. 2011 podajte Opravné DP .Po termíne 31.3.2011 sa môže už len dodatočné daňové priznanie .

    slavuš je offline (nepripojený) slavuš

    slavuš
    ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavuš Pozri príspevok
    ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?
    Nie je to v poriadku . Ak nebola uhradená do konca roka 2009, tak ani nemala byť súčasťou príjmov §6.Daňové priznanie je nesprávne zostavené .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavuš Pozri príspevok
    ale minuly rok som to spravila tak isto, myslimdecembrovu Fa som dala do roku 2009 tak to by som musela asi opravovať všetko. bude to v prípade kontroly problém?
    Neide len o prípadnú kontrolu, ale o nesprávne vedenia účtovníctva, a zostavenie DP.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety Pozri príspevok
    Neide len o prípadnú kontrolu, ale o nesprávne vedenia účtovníctva.
    Majka ona síce účtovníctvo nevedie(§6odst.10), ale vykazuje nesprávne zdaniteľný príjem(teda aj evidenciu príjmu v časovom slede) a tým aj evidenciu pohľadávok .

    slavuš je offline (nepripojený) slavuš

    slavuš
    takako tomám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 dopríjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?

    slavuš je offline (nepripojený) slavuš

    slavuš
    tak ako to mám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 do príjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavuš Pozri príspevok
    tak ako to mám teraz vlastne opraviť? Ak nedam FA dec.2010 do príjmu tak mám dať aj 2009 do príjmuteraz ak som ju už dala v r.2009 alebo túto už tam dávať nemám?
    Odpovede sú jasné, netreba sa opakovať .Však to máte všetko uvedené v príspevkoch .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.