Zavrieť

Porady

Pozastavenie živnosti od 04.01.2011- 3.7.2011

Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Majočka Pozri príspevok
    Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
    K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
    Vie mi niekto poradiť?


    DP urobíš tak, akoby si o tom, čo sa deje v r. 2011 ani netušila. A "DP percentom príjmov - 40%" je čo za čudo?

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Tu na porade som sa stretla už s niekoľkými tvrdeniami, že ak má SZČO preplatok v ZP (nie z titulu RZZP) alebo SP, či už z titulu PN, OČR, duplicitných platieb ap., všetky tieto neoprávnené platby do poisťovní by mali byť VNZD. Ja som sa doposiaľ tým vôbec nezaoberala, všetky uskutočnené platby som dávala do VOZD, no však po prečítaní x príspevkov tu na porade, som začala o tom pochybovať.
    Majočka Pozri príspevok
    Živnostníkovi za rok 2010 robím daňové priznanie percentom príjmov - 40%.
    K 31.12.2010 vediem nezaplatené pohľadávky a preplatok soc. poisťovne (len viem že má preplatok, do nákladov som dala všetko čo ako SZČO zaplatil za rok 2010 aj keď to bolo viac)- čo s tým? Mám základ dane v uzávierkových operáciách nejako upraviť o nezaplatené pohľadávky = pripočítať ich, a čo z preplatkom v soc. poisťovni? (myslím, že ešte nežiadal o vrátenie) - ak živnosť pozastavil od 04.01.2011. Alebo to budem riešiť nejak v roku 2011 - a ako?
    Vie mi niekto poradiť?

    Pozastavenie živnosti od 04.01.2011- 3.7.2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.