Zavrieť

Porady

Uzávierkové operácie

Présím Vás o radu. Klient ma na konci roka na BÚ zostatok -4,77 eura ,čiže debet. Čo s tým? Môže mi niekto poradiť? Mám mu vystaviť inter. doklad a dať to ako PNZD, lebo tým pádom v PD sú vyššie výdavky ako príjem o tých 4,77 eura. Ešte som sa s takým niečim nestretla. Ď a k u j em . Ozaj a je to v JÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak je taký zostatok, nič s ním nerob. Akurát vo Výkaze o MaZ to uvedieš medzi Úvery.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Rozalka Pozri príspevok
    Ak je taký zostatok, nič s ním nerob. Akurát vo Výkaze o MaZ to uvedieš medzi Úvery.
    Doplním: Áno. Debet bude úver a bežný účet je potom NULA.

    apo

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    JÚ - vysporiadani rozdielu medzi daňovými a účtovnými odpismi v DP za rok 2010.
    Prosím o radu, či sa rozdiel v odpisoch uplatňuje v DP aj v JÚ a na ktorom riadku DP "B".
    Alebo sa do réžie dávajú rovno celé daňové odpisy a špekulujem zbytočne?
    V PÚ viem ako, ale v JÚ si neviem rady.
    Prosím

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Alena_ke Pozri príspevok
    JÚ - vysporiadani rozdielu medzi daňovými a účtovnými odpismi v DP za rok 2010.
    Prosím o radu, či sa rozdiel v odpisoch uplatňuje v DP aj v JÚ a na ktorom riadku DP "B".
    Alebo sa do réžie dávajú rovno celé daňové odpisy a špekulujem zbytočne?
    V PÚ viem ako, ale v JÚ si neviem rady.
    Prosím
    Pokiaľ viem v JU sú len danove odpisy.

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    Daňové odpisy v JÚ sa vraj účtovali celé do réžie (v rámci uzávierkových prác) iba do 31.12.2007. Od rok 2008 sa účtovné odpisy v JÚ vedú na karte majetku a účtujú do nákladov rovnako ako dovtedy. Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi sa od r. 2008 uplatňuje v DP.
    Toto som včera našla na adrese:
    http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4381...nie-je-to-iste
    Ja som v JÚ stále (aj v r.2008+2009) dávala do réžie celé daňové odpisy. Teraz som na pochybách

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    Ešte poznámka:
    V roku 2010 mám dosť veľké obstaranie HM v priebehu roka, takže rozdiel medzi daňovými a účtovnými odpismi je značný!
    A ÚO=DO je (podľa diskusií aj tu) porušením zásady oceňovania majetku podľa § 24 až § 28 Zákona o účtovníctve.

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Alena_ke Pozri príspevok
    Daňové odpisy v JÚ sa vraj účtovali celé do réžie (v rámci uzávierkových prác) iba do 31.12.2007. Od rok 2008 sa účtovné odpisy v JÚ vedú na karte majetku a účtujú do nákladov rovnako ako dovtedy. Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi sa od r. 2008 uplatňuje v DP.
    Toto som včera našla na adrese:
    http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4381...nie-je-to-iste
    Ja som v JÚ stále (aj v r.2008+2009) dávala do réžie celé daňové odpisy. Teraz som na pochybách
    v nadvaznosti na ZOU a ZDP moze byt v JU uplatneny rocny odpis

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    apo Pozri príspevok
    Doplním: Áno. Debet bude úver a bežný účet je potom NULA.

    apo
    V penaznom denniku ale zostava BU v minuse, tam sa nic neupravuje, alebo ano?
    Vyska debetu z BU sa prenesie do kolonky Uvery len vo Vykaze o majetku a zaväzkoch, penazny dennik zostava bezo zmeny.

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    xiastro Pozri príspevok
    v nadvaznosti na ZOU a ZDP moze byt v JU uplatneny rocny odpis
    Myslíš tým celý daňový?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.