Zavrieť

Porady

Podmienka 26 týždňov pre DNP?

Milí poraďáci, rada by som sa opýtala ako je to po novelizácii zákona s DNP. Stále platí, že je podmienka, že ak chcem poberať nemocenské z DNP, musím si ho platiť minimálne 26 týždňov? Manžel je zamestnaný, ale na budúci mesiac ho čaká operácia a PN. Je možné, aby sa teraz prihlásil na DNP a na budúci mesiac čerpal nemocenské aj zo zamestnania aj z DNP?

Ja som momentálne nezamestnaná, som tehotná a doktorka ma chce vypísať na rizikové na PN. V posledných 2 rokoch mám 270 dní nemocenského poistenia. Platí aj pre mňa, že ak by som chcela poberať nemocenské z DNP, musela by som byť dobrovoľne poistená aspoň 26 týždňov pred začiatkom PN? Alebo sa mi oplatí teraz poistiť na DNP a na další deň sa nechať vypísať na PN?

Ďakujem za odpovede, som z tých zákonov už dopletená, nakoľko sa vkuse niečo mení
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podmienka 26 týždňov pre DNP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.