Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO založenej v priebehu roka

Dobrý deň, včera som hľadala tu, na internete aj v zákone, no bohužiaľ nedopracovala som sa k odpovedi. Potrebovala by som poradiť, aké zdaňovacie obdobie uvádzať u s.r.o. v daňovom priznaní, ktorá vznikla 5.10.2010. Či uvádzať celý rok a aj predchádzajúce zdaňovacie obdobie, alebo uviesť 5.10.2010-31.12.2010. A takisto sa chcem to isté opýtať na výkazy (Súvahu a VZaS). Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    a doplním
    §42 zákona o DzP (znenie platné v roku 2010)
    (5) Ak sa daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie týkala len časti zdaňovacieho obdobia, je daňovník pri platení preddavkov na daň povinný vypočítať si daňovú povinnosť za celé predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Výpočet sa vykoná tak, že daň za časť predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia sa vydelí počtom mesiacov odo dňa vzniku daňovníka do konca tohto zdaňovacieho obdobia a vynásobí sa dvanástimi. Ak daňovník existoval v predchádzajúcom zdaňovacom období menej ako tri mesiace, platí preddavky na daň na základe predpokladanej dane, ktorej výšku je povinný nahlásiť do konca tretieho mesiaca zdaňovacieho obdobia, na ktoré sú platené preddavky na daň, pričom preddavky na daň za toto obdobie sú splatné v termíne, v ktorom je povinný nahlásiť predpokladanú daň.

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Nikto s tým nemá skúsenosť?

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    no tak volala som na jeden daňový úrad, tam mi povedala, že musím dať dátum 1.1.2010 - 31.12.2010 a predošlé zdaňovacie obdobie 2009 nevyplňujem, na druhom daňovom úrade mi povedala, že musím to dať presne od dátumu vzniku teda 5.10.-31.12.2010, takže som mailom napísala podnet na daňové riaditeľstvo, dúfam že sa čím skôr vyjadria...ak niekto vie, kde to nájsť v zákone, prosím napíšte § (ale nie k preddavkom alebo dani)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pozrel by som §16 ods. 1 písm. a) zákona o účtovníctve.

    books je offline (nepripojený) books

    books
    Lekon Pozri príspevok
    Dobrý deň, včera som hľadala tu, na internete aj v zákone, no bohužiaľ nedopracovala som sa k odpovedi. Potrebovala by som poradiť, aké zdaňovacie obdobie uvádzať u s.r.o. v daňovom priznaní, ktorá vznikla 5.10.2010. Či uvádzať celý rok a aj predchádzajúce zdaňovacie obdobie, alebo uviesť 5.10.2010-31.12.2010. A takisto sa chcem to isté opýtať na výkazy (Súvahu a VZaS). Ďakujem vopred.
    Dobrý deň,
    my sme minulý rok mali takú firmu a dávala som tam dátumy ako vznikla,teda kedy bola zapísaná na OR.
    Napr.tak ako máte Vy. Uviedla by som tam 05.10.2010-31.12.2010 a zároveň by som prepočítala preddavky. Teda vyšla by daň 5000EUR,tak preddavky by som vypočítala takto (5000:12)x3 mesiace.
    O.

    zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

    zuzana164
    dobrý den, potrebujem poradiť
    ak firma vznikla 27.10.2010 - a dan vyšla 355 eur - idem rátať či máme alebo nemáme platiť preddavky
    neviem či mam tých 355 vydeliť 3.mesiacmi alebo 2. mesiacmi a potom vynásobiť x12
    lebo:
    355/3 = 118,3 x 12 = 1420 za rok - preddavky sa neplatia
    355/2 = 177,5 x 12 = 2130 za rok - preddavky sa platia

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    zuzana164 Pozri príspevok
    dobrý den, potrebujem poradiť
    ak firma vznikla 27.10.2010 - a dan vyšla 355 eur - idem rátať či máme alebo nemáme platiť preddavky
    neviem či mam tých 355 vydeliť 3.mesiacmi alebo 2. mesiacmi a potom vynásobiť x12
    lebo:
    355/3 = 118,3 x 12 = 1420 za rok - preddavky sa neplatia
    355/2 = 177,5 x 12 = 2130 za rok - preddavky sa platia
    Ak sa daň za predchádzajúce zdaňovacie obdobie týkala len časti zdaňovacieho obdobia, je daňovník pri platení preddavkov na daň povinný vypočítať si daňovú povinnosť za celé predchádzajúce zdaňovacie obdobie. Výpočet sa vykoná tak, že daň za časť predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia sa vydelí počtom mesiacov odo dňa vzniku daňovníka do konca tohto zdaňovacieho obdobia a vynásobí sa dvanástimi. Ak daňovník existoval v predchádzajúcom zdaňovacom období menej ako tri mesiace, platí preddavky na daň na základe predpokladanej dane, ktorej výšku je povinný nahlásiť do konca tretieho mesiaca zdaňovacieho obdobia, na ktoré sú platené preddavky na daň, pričom preddavky na daň za toto obdobie sú splatné v termíne, v ktorom je povinný nahlásiť predpokladanú daň.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Pozrel by som §16 ods. 1 písm. a) zákona o účtovníctve.
    áno - PO vzniká a nadobúda právnu subjektivitu zápisom do OR SR

    zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

    zuzana164
    dakujem za odpoved, toto som si prečítala ale v praxi neviem čo mám robiť
    poslať na DU list v ktorom oznámim výšku predpokladanej dane na rok 2011? a z čoho mám vychádzať? samozrejme ze konateľ preddavky platiť nechce a este som neuplatnila za rok 2010 odpisy, ktoré si uplanim v roku 2011, mam napísať ze predpokladaná výška dane bude xy minimálna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.