Zavrieť

Porady

DP FO A

Dobrý deň,chcela by som poradiť,ako
som vyplnila DP FO A za rok 2010, ak je chyba opravte ma prosím...
DP vyplňujem za dcéru, je slobodná a na Slovensku nemala žiadny príjem.Príjem bol iba zo zahraničia za rok2010, chce vrátenie dane


postup:
r.32 7361,54
r.33a 732,47
r.34 6629,07
r.36 6629,07
r.37 4025,70
r.43 4025,70
r.44 2603,37
r.45 520,67(má byť vyplnené alebo nie?)
ešte niektoré riadky majú byť
vyplnené?
k tomuto DP mám ešte potvrdenie EU/EWR
ďakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ladyrs Pozri príspevok
    pre úplnosť dodávam, že aj keď nemá nárok žiadať o vrátenie dane na Slovensku, ak je daňovým rezidentom SR, je povinná si podať DP a podľa toho, z ktorého štátu jej plynuli príjmy si uplatní buď zápočet dane alebo vyňatie príjmov
    Alebo využije ustanovenie § 45 ods. 3 písm. c) ZDP
    (3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
    c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
    Naposledy upravil Marína : 05.03.11 at 21:20

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Ak mala len príjem zo zahraničia, tak daň jej na Slovensku nevrátia, predsa, keď jej daň bola zrazená v inom štáte, nemôže žiadať, aby jej ju vrátili na Slovensku.

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    pre úplnosť dodávam, že aj keď nemá nárok žiadať o vrátenie dane na Slovensku, ak je daňovým rezidentom SR, je povinná si podať DP a podľa toho, z ktorého štátu jej plynuli príjmy si uplatní buď zápočet dane alebo vyňatie príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.