Zavrieť

Porady

Predať nápad celosvetovej firme

Môj nápad by som chcel ponúknuť veľkej americkej firme. Doplnil by som ich ponuku o nový produkt (rozšírili by svoje portfólio). Má niekto z vás s tým osobné skúsenosti (napísanie ponuky na spoluprácu, podmienky,...)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mg55 je offline (nepripojený) mg55

    mg55
    Pravdepodobne to urobím takto:
    1. pokúsim sa zaregistrovať si svoj nápad na Slovensku ako úžitkový vzor (patent by ma vyšiel drahšie)
    - to by malo stačiť, aby nikto iný nemohol na tento nápad získať patent (kdekoľvek na svete)
    2. pošlem firme v USA ponuku s mojim nápadom
    - predpokladám, že by ho už nemali vedieť zneužíť (mám predsa na Slovensku zaregistrovaný úžitkový vzor)
    - ak by sme sa predsa len nedohodli a oni by môj nápad použili, tak myslím, že by som si ho v tej chvíli mohol v USA dať patentovať (?)

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nas uzitkovy vzor nema v USA ziadnu pravnu silu.
    A preto to co je u nas registrovane ako uzitkovy vzor a v USA to nie je registrovane nijako, moze si to ta firma kludne v USA patentovat.

    kigen je offline (nepripojený) kigen

    kigen
    Práve riešim podobnú záležitosť.
    Ja som postupoval doteraz takto:
    1.Podal som národnú prihlášku užitkového vzoru (ak ide o čas možno je lepšie využiť služby odborníka na spracovanie dokumentácie, lebo je to dosť špecifikované a potom sa to úpravami bude naťahovať)
    2. Informoval som potencionálneho výrobcu - Európska nadnárodná spoločnosť
    3. Vykonal potrebné úpravy dokumentácie na základe námietok UPV
    4. Do 12 mesiacov od podania národnej prihlášky je možné podať medzinárodnú vyplývajúcu z národnej (právo prednosti s dátumom národnej prihlášky) To už je dosť náročné a najme pre USA je to iné, lebo tam platia iné predpisy, takže som to podal bez USA.
    Alebo môžeš podať rovno medzinárodnú prihlášku PCT, ale to stojí cca 2000 €. S tými Spojenými štátmi to je komplikované a asi by bolo lepšie naozaj využiť služby odborníka. A prečo USA??? Nie je podstatné, odkiaľ je firma, ale kde pôsobí. Ochrana vlastníctva spočíva v územnej ochrane na produkt, takže firma z Ameriky môže mať záujem o patent z Európy, ak tam chce expedovať tovar, aj keď nie je v USA chránený patentom alebo úžitkovým vzorom, ale v Európe áno.
    Všetko si však overuj z viacerých zdrojov.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Podla mojich vedomosti, na ziskanie patentu musi byt splnena podmienka novosti, takze ak bude nieco u nas patentovane tak by na to v USA patent nemali vydat, resp. oni ho vydaju, pretoze o registracii na Slovensku nebudu ani tusit, ale teoreticky by sa to dalo napadnut (len mat na to peniaze a cas...). Len pripominam, ze nie len patent v inej krajine, ale aj akekolvek dokazatelne pouzitie riesenia alebo zverejnenie riesenia znemoznuje uz naveky komukolvek vec patentovat (dokonca aj samotnemu autorovi vynalezu !!! - pozor na to).

    Pri podavani medzinarodnych patentov treba ratat s vysokou financnou narocnostou a nizkou uspesnostou. Na Slovensku zapatentuju v podstate cokolvek, nie vsetko co u nas akcertuju budu akcaptovat aj v zahranici.

    USA su uplne specificke, hlavne pri podaniach z inych krajin, tam by som ratal s uspesnostou blizkou nule, ak pravda nemas miliony dolarov na US pravnikov. Ten cely system je nastaveny tak, ze vytahuju peniaze, neradi si na ich uzemi nechavaju nieco patentovat zo zahranicia. Rovnako sa spravaju napr. aj Cinania.

    To, ze (cisto teoreticky) American nemoze po priklepnuti patentu alebo UZ na Slovensku rovnake riesenie v USA patentovat este neznamena, ze ho nemoze veselo pouzivat.

    Ja vam chlapci drzim palce, ale pri takychto Don Quijotskych vojnach s nadnarodnymi monopolmi uz vela ludi prislo o cele svoje uspory a ja osobne nepoznam nikoho, kto by uspel.

    expeert je offline (nepripojený) expeert

    expeert
    To máš jedno, či si to dáš patentovať u nás alebo v usa, aj tak ti to číňania šlohnú...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja poznám jeden prípad - jednalo sa o automobilový priemysel. Patent začala jedna automobilka využívať. Bez dohody s autorom. napadlo sa to na súde a výsledok bol ten, že automobilka daný patent odkúpila. Ale za vodou majiteľ patentu nie je

    Predať nápad celosvetovej firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.