Zavrieť

Porady

ako zdokladovat uctovnictvo

Manzelovi robim uctovnictvo pausalne a ma tam fakturu za material ktory vyuctoval firme ktorej poskytoval aj murarske prace. Musim k uctovnictvu prilozit aj blocky s toho materialu alebo staci len ta faktura ktoru vystavil moj manzel firme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    Pri účtovnej evidencii evidujete všetky príjmy - teda aj faktúry za materiál a za poskytnuté murárske práce.
    Výdavky uplatňujete paušálne - percentuálne z výšky daných príjmov /príjmy znížené o zaplatené poistné do soc. a zdrav.poisťovne/. Výdavkové doklady neprikladáte v tomto prípade, odporúčam ich však uložiť z dôvodu prípadnej reklamácie na zakúpený tovar, materiál a pod.

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    Vanessa 999 Pozri príspevok
    Manzelovi robim uctovnictvo pausalne a ma tam fakturu za material ktory vyuctoval firme ktorej poskytoval aj murarske prace. Musim k uctovnictvu prilozit aj blocky s toho materialu alebo staci len ta faktura ktoru vystavil moj manzel firme.
    Ak daňovník uplatňuje výdavky percentom, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť. Daňovník počas uplatňovania výdavkov percentom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
    Takže mu stačí faktúra, ktorú vystavil

    Vanessa 999 je offline (nepripojený) Vanessa 999

    Vanessa 999
    Dakujem

    Vydavky uplatnene pausalne su napr. 40% z prijmu + poistne socialnej a zdravotnej poistovne alebo to je uz zahrnute v tych 40%?

    martina100 je offline (nepripojený) martina100

    martina100
    Ahojte, ked si chcem uplatnit pausalne vydavky vo vyske 60% , moze byt na fakture uvedene "fakturujem vodoinstalaterske prace vratane materialu" ?
    Naposledy upravil martina100 : 07.03.11 at 19:49

    ako zdokladovat uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.