Zavrieť

Porady

Nezdaniteľný základ

Poprosil by som o radu vo veci nezdaniteľného základu. Ak som začal podnikať len od 06/2005 môžem si uplatniť v celej výške 87.936,- Sk nezdan.príjem ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    V daňovom priznaní si uplatníš celú výšku za rok 2005 - 87936,- Sk, ak si nepoberal dôchodok /potom sú tam iné pravidlá/
    Samozrejme ak si bol náhodou zamestnaný, tak to musíš uviesť v daňovom priznaní.

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Zdravím, chcela by som sa opýtať či sa nejako menil nezdaniteľný základ zo sumy 7328,- Sk pre rok 2006, lebo môj PC mi vyhadzuje sumu 7568,- Sk;
    a zároveň paušál náhrad zo sumy 43,12,- Sk?
    Vďaka

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Adra
    Zdravím, chcela by som sa opýtať či sa nejako menil nezdaniteľný základ zo sumy 7328,- Sk pre rok 2006, lebo môj PC mi vyhadzuje sumu 7568,- Sk;
    a zároveň paušál náhrad zo sumy 43,12,- Sk?
    Vďaka

    Tvoj PC to vyhadzuje dobre -nezdan. suma je 7568,- na celý rok je *12 to je 90.816,- a na dieťa je 540,- ročne 6480,-

    papa:p

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Áno, Pru, pre rok 2007 je nezdaniteľná časť 7968.- mesačne. Ročne je to 19,2 - násobok životného minima, platné k 1. januáru bežného roka. Pre rok 2007 je to 95 616.- Sk ( ŽM k 1. 1. 2007 = 4980.- Sk)

    Nezdaniteľný základ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.