Zavrieť

Porady

Podpora a daňové priznanie

Ahojte.....prosím Vás, chcela by som sa len potvrdiť, že podpora v nezamestnanosti nejde do príjmu ak si daňovník podáva sám za seba daňové priznanie typ B.....mnám pravdu??????

Dakujem Vám veľmi pekne.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    podpora sa u daňovníka samotného neráta ako zdaniteľný príjem - platí to aj naďalej
    vulxy dakujem...

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    janette784 Pozri príspevok
    Ahojte.....prosím Vás, chcela by som sa len potvrdiť, že podpora v nezamestnanosti nejde do príjmu ak si daňovník podáva sám za seba daňové priznanie typ B.....mnám pravdu??????

    Dakujem Vám veľmi pekne.......
    Máš pravdu, dávka v nezamestnanosti nie je zd.príjem.

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    ak mal len príjem zo zamestnania 1 - 10 a 11 - 12 bol nezamestnaný, nič iné si neuplatňuje teda myslím daň z úrokov na VK a pod. podáva sa na tlačive A?

    Helacat je offline (nepripojený) Helacat

    Helacat
    holubička1 Pozri príspevok
    ano tlačivo A a priložiť kópie z úradu práce a od zamestnávateľa.
    ... čo presne myslíte pod kópiami z úradu práce? Ja vypĺňam tlačivo B - v januári som bola zamestnaná, potom 6 mesiacov nezamestnaná a potom živnosť - myslela som, že tých 6 mesiacov nemusím riešiť.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Helacat Pozri príspevok
    ... čo presne myslíte pod kópiami z úradu práce? Ja vypĺňam tlačivo B - v januári som bola zamestnaná, potom 6 mesiacov nezamestnaná a potom živnosť - myslela som, že tých 6 mesiacov nemusím riešiť.
    Úrad práce Ti vystaví doklad, v akom období si bola evidovaná a kópiu potvrdenia priložíš tiež k daňovému priznaniu.
    Katy a R netreba k DP prikladať žiadne potvrdenie z UPSVaR..

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    plati to este stale ze podpora nie je zdanitelny prijem?furt sa nieco meni tak sa spytam pre istotu....vdaka

    Minna je offline (nepripojený) Minna

    Minna
    keď mal SZČO prerušenú živnosť na pol roka (januar-jun 2012) a medzitym bol evidovany na urade prace musi dolozit k DP aj potvrdenie z uradu prace ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Minna Pozri príspevok
    keď mal SZČO prerušenú živnosť na pol roka (januar-jun 2012) a medzitym bol evidovany na urade prace musi dolozit k DP aj potvrdenie z uradu prace ?
    nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.