Zavrieť

Porady

Refakturacia opravy

Nájomník mi spôsobil škodu na nehnuteľnosti. Opravu vykonala firma z CR, takze vzhľadom na to, že išlo o poskytnutie služby súvisiacej s nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza na území SR, vystavili mi faktúru bez DPH, ja som vykonal samozdanenie. Mám faktúru, ktorou prefakturujem opravu škody klientovi vystaviť s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    stoopid
    Nájomník mi spôsobil škodu na nehnuteľnosti. Opravu vykonala firma z CR, takze vzhľadom na to, že išlo o poskytnutie služby súvisiacej s nehnuteľnosťou, ktorá sa nachádza na území SR, vystavili mi faktúru bez DPH, ja som vykonal samozdanenie. Mám faktúru, ktorou prefakturujem opravu škody klientovi vystaviť s DPH?
    No ja by som sa pozrela na to čo mám v zmluve a ja tam pri nájomnom mám, že nájomník zodpovedá za spôsobenú škodu a teda je mi povinný škodu uhradiť. ´Uhrada škody nie je predmetom dane, pretože nedošlo k dodaniu služby z vašej strany. Keby Vám to zaplatila poiťovňa tiež by to bolo bez DPH. Ja by som mu úplne mimo DPH vyúčtovala škodu (aj v texte na Fa) v sume s DPH.Na Fa hodnota DPH nebude.

    sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

    sarmantna
    Ide o "prefakturáciu" opravy. Na vstupe sa DPH nárokovala pri samozdanení, trvám na tom, že sa má oprava, čiže škoda prefaktúrovať s DPH.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    A ešte dodávam: V linku , ktorý pripojila Renča si pozorne prečítajte odpovede od AVO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.