Zavrieť

Porady

DDP- daňový výdavok zamestnavatela

Ahoj,

vedel by mi prosim niekto poradit ci je obmedzena vyska prispevkov zamestnavatela na DDP ktore si moze uznat ako danovy vydavok? Mam tusaka ze do 31.12.2003 to bolo do vysky 3% z prijmu zamestnanca. Od 1.1.2004 sa tieto 3% zrusili a do danovych vydavkov zemestnavatela moze ist hoci aj prispevok vo vyske 100% prijmu zamestnanca. Je moje info spravne alebo som uplne mimo? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kofola
    Ahoj,

    vedel by mi prosim niekto poradit ci je obmedzena vyska prispevkov zamestnavatela na DDP ktore si moze uznat ako danovy vydavok? Mam tusaka ze do 31.12.2003 to bolo do vysky 3% z prijmu zamestnanca. Od 1.1.2004 sa tieto 3% zrusili a do danovych vydavkov zemestnavatela moze ist hoci aj prispevok vo vyske 100% prijmu zamestnanca. Je moje info spravne alebo som uplne mimo? Dakujem
    Výška príspevku už nie je obmedzená.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tweety
    Výška príspevku už nie je obmedzená.
    Na doplnenie - u zamestnanca je príspevok zamestnávateľa zdaniteľným príjmom v zmysle § 5 ZDP.
    V zákone o dani z príjmov v znení ostatnej novely (534/2005 Z.z.) sa v § 19 ods. 3 písm. l) pripájajú slová: "a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov, tieto príspevky je možné uznať v úhrne najviac do výšky 6 % zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom týchto sporení"
    Uvedené ustanovenie zákona je účinné od 1.1.2006.
    Naposledy upravil andrej_rv : 21.12.05 at 23:18

    DDP- daňový výdavok zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.