Zavrieť

Porady

grafický program CoffeeCup Visual, problém s diakritikou

Zdravim mam problem pri tvorbe jednoducheho webu s čitaním slovenských znakov.. verzia je to 6.0.. ak by niekto mal skúsenosti, prípadne mi poradte nieco podobnej narocnosti na tvorbu webu.. dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
nemam skusenosti s konkretnym programom, ale vo vseobecnosti si skontroluj toto:

1. pre kazdy html subor mas nastavenu slovencinu. kazdy html/php/aspx... subor by mal mat v sebe na zaciactku 'tag'
<html> a v tom tagu by mal byt zadefinovany jazyk nasledovne
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="sk" xml:lang="sk">

2. kodovanie suboru mas UTF-9
samotny subor sa ti moze ukladat vo formate, ktoy nepodporuje slovensku znakovu sadu. v tom pripade si problematicky subor otvor v notepade a daj 'ulozit ako' a na spodku dialogu ukladania si zvol encoding UTF-8

3. pouzivas font, ktory ma slovenske znaky. nie kazdy font ma totiz zadefinovanu slovensku diakritiu.
font, ktory hodlas pouzit na svojej webstranke si otestuj vo Worde, ci sa s nim da pisat po slovensky. Snaz sa pouzivat standardne fonty, ako Verdana, arial, atd. ..
Vdaka za pomoc, vyriesil som to univerzalnou sablonou, font pouzivam vzdy arial.. ale ten program je sracka.. nestoji ani za tie prachy a za tu namahu uz vobec.. na forach je vychvaleny, ale v reale ma polovicnu funkcnost a podpora inych ako anglo znakov je zufala.. este raz vdaka za pomoc..

grafický program CoffeeCup Visual, problém s diakritikou

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.