Zavrieť

Porady

označenie bankových výpisov

ahojte, mám otázku ohľadom označení bankových výpisov: celý bankový výpis za jeden mesiac si označím napr BV.., ale čo z označením jednotlivých položiek, označujete ich ako sú pod poradovým číslom v peňažnom denníku? napr. bankový poplatok -3,79€/ 14( por. č v pd)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som to už niekde písala, ja označujem

    označenie banky napr. TTB B/001
    označenie čísla výpisu B001/ 008
    označenie položky B001/008/ 001 - položka na bankovom výpise,nie v PD


    Ak účtujete napr. v Alfe a máte problém s nastavením číslovania pri účtovaní toho istého bankového výpisu v mesiaci a my chceme aby sa nám číslo bankového výpisu zachovalo v rámci mesiaca a chceme, aby nám pri zmene dátumu prehodilo len správne číslo položky(nie číslo BV), tak postupujte nasledovne :


    V programe ALFA je možné nastaviť číslovanie bankových výpisov aj mesačne. Nastavíte si ho v Číselníku/Bankové účty - cez Nastavenie užívateľského číslovania. Pre druhé trojčíslie si nastavte formát aktuálnej bunky Počítadlo „+ 1 pri zmene mesiaca, inak ponecháva. To znamená, že program pridelí číslo bankového výpisu, t.j. druhé trojčíslie(napr. B-002/003/001), len vtedy, ak sa zmení mesiac. Príklad: 01.03. bude číslo B-002/003/1, ďalej 01.04 bude číslo B-002/004/1.
    Posledné trojčíslie si môžete nastaviť podľa toho, ako chcete číslovať jednotlivé položky bankového výpisu. Ak chcete, aby v každom mesiaci boli číslované od 1 (B-002/003/, B-002/003/2,..), tak formát aktuálnej bunky nastavte Počítadlo "+1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1".
    Naposledy upravil Zita5 : 09.03.11 at 08:28 Dôvod: položka na bankovom výpise,nie v PD

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    v pohode sa zadáva číslo výpisu (ak nesúhlasí s mesiacmi) a položky z výpisu sú automaticky číslované.
    ak je viacej bankových účtov, tak samozrejme treba vybrať najprv príslušný bankový účet
    Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35

    označenie bankových výpisov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.