Zavrieť

Porady

prenájom

viete mi poradiť, koľko si možem za rok 2010 odpočítať nezdaniteľnú položku pri prenájme, stále nachádzam rozne čísla. A keď prenajímam od 1.4.2010, tak celú čiastku odpisujem?
A ešte jednu otázku, prenajímam časť nehnuteľností, takže náklady mám spoločné s tými, čo v nich podnikám ja, nedajú sa oddeliť, takže v riadku 10 výdavky z prenájmu budú nulové?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mjmjna Pozri príspevok
    viete mi poradiť, koľko si možem za rok 2010 odpočítať nezdaniteľnú položku pri prenájme, stále nachádzam rozne čísla. A keď prenajímam od 1.4.2010, tak celú čiastku odpisujem?
    A ešte jednu otázku, prenajímam časť nehnuteľností, takže náklady mám spoločné s tými, čo v nich podnikám ja, nedajú sa oddeliť, takže v riadku 10 výdavky z prenájmu budú nulové?
    Oslobodená pri príjme z prenájmu za rok 2010 je čiastka 925,95 €, nárok je na celú časť aj keď prenájom bol od 1.4.
    Ak nevieš oddeliť náklady, tak môžeš použiť paušálny náklad

    mjmjna je offline (nepripojený) mjmjna

    mjmjna
    díky za odpoveď, ale keď zaplatím za energie celkovo vo firme, pretože to nie je oddeliteľné, v živnosti mám skutočné výdavky, nemám paušálne, to by bolo asi nesprávne, to by som musela dať aj v živnosti paušálne výdavky, nebolo by to správne, keby som dala do nájmu paušálne výdavky?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    mjmjna Pozri príspevok
    díky za odpoveď, ale keď zaplatím za energie celkovo vo firme, pretože to nie je oddeliteľné, v živnosti mám skutočné výdavky, nemám paušálne, to by bolo asi nesprávne, to by som musela dať aj v živnosti paušálne výdavky, nebolo by to správne, keby som dala do nájmu paušálne výdavky?
    Ak má SZČO aj príjmy z prenájmu, môže sa rozhodnúť pri týchto príjmoch pre iný spôsob uplatňovania výdavkov ako pri príjmoch zo živnosti. Pri príjmoch zo živnosti môže uplatňovať paušálne výdavky a pri príjmoch z prenájmu skutočné výdavky, alebo naopak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.