Zavrieť

Porady

Faktúra od Mediatelu

Ahojte poraďáci, mám pred sebou faktúru od firmy Mediatel,s.r.o. a je na nej napísané: "Faktúra nie je dokladom pre odpočet DPH". Prečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    lebo je zálohová (pravdepodobne)

    adad je offline (nepripojený) adad

    adad
    Nie je zálohová. Je to normálna faktúra za uverejnenie inzerátu v Zlatých stránkach.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    adad
    Nie je zálohová. Je to normálna faktúra za uverejnenie inzerátu v Zlatých stránkach.
    Mediatel postupuje tak, že ako prvé uzavrie s tebou zmluvu o uverejnení inzerátu, následne ti pošle (zálohovú faktúru) - tá, čo je pomenovaná, že sa z nej nedá odpočítať DPH a po zaplatení zálohovej faktúry a uverejnení inzerátu ti pošle ostrú faktúru

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    adad
    Ahojte poraďáci, mám pred sebou faktúru od firmy Mediatel,s.r.o. a je na nej napísané: "Faktúra nie je dokladom pre odpočet DPH". Prečo?
    Sú aj iné firmy, ktoré posielajú "zálohovú fa" s poznámkou, že nie je dokladom pre odpočet DPH a pritom uvádzajú aj ZD aj DPH. Po úhrade pošlú ďalšiu faktúru, kde zaplatenú zálohu odpočítajú (dokonca niektorí sa nenamáhajú ani tú zaplatenú zálohu odpočítať )

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ale pokiaľ viem, na zálohovej faktúre by nemala byť vyčíslená DPH a tu je. Nazývajú to "Faktúra-(nie je dokladom pre odpočet DPH)" a po uhradení tejto pošlú "Faktúra-Daňový doklad".

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Vraciam sa k téme faktúra Mediatel. Mediatel s.r.o. Bratislava zasiela doklady velkým nápis je uvedené Faktúra a pod tým nápisom je minimálnym písmom uvedené /Nie je dokladom pre odpočet DPH/. Doklad má všetký náležitostí daňového dokladu. Podľa mňa je tento doklad zavádzajúci, nakoľko sa jedná o predfaktúru /zálohová, proforma/ atď. A tento nápis tam neexistuje. Ruku na srdce, koľký to prehliadli a použili tento doklad ako daňový doklad. Týmto príspevkom v podstate nechcem nič, len aby ste vyjadrili svoj názor a tým možno donútime všetkých, čo majú podľa mňa zavádzajúce názvy dokladov aby Faktúra bola vždy faktúra a nie predfaktúra. Ahojte

    modralienka je offline (nepripojený) modralienka

    modralienka
    aj ja mam taketo faktury od Mediatelu, dokonca az tri intuitivne som ich zatial nedala do nakladov, podla Vasich prispevkov vidim, ze som asi urobila dobre. Co ma vsak zarazilo je, ze mi Mediatel poslal uz dve upomienky, co by asi pri predfakturach nerobili...

    Faktúra od Mediatelu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.