Zavrieť

Porady

kde podať DP

Zdravím všetkých,
prečítala som 20 tém a zistila som toto:
Ak občan SR je od januára do mája 2010 dobrovošne nezamestanný bez príjmu a od 1.6.2010 do 31.12.2010 pracuje v EU na pracovnú zmluvu a má tam príjmy, daňové priznanie podáva na Slovensku.
A lehota mu platí do 31.3.2011.
Prosím vás, je to tak?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    IvetaH Pozri príspevok
    Zdravím všetkých,
    prečítala som 20 tém a zistila som toto:
    Ak občan SR je od januára do mája 2010 dobrovošne nezamestanný bez príjmu a od 1.6.2010 do 31.12.2010 pracuje v EU na pracovnú zmluvu a má tam príjmy, daňové priznanie podáva na Slovensku.
    A lehota mu platí do 31.3.2011.
    Prosím vás, je to tak?
    Ďakujem
    Je.

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    ak máš vyšší ZD ako tých 4025,70 a žiadne iné nezdan.položky si neuplatňuje, tak daň Ti bude vyskakovať, ale ako spravíš vyňatie príjmov tam by si mala mať na r. daň po vyňatí.. (neviem ktorý r. lebo nemám pri sebe DP typ A) nulu.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    A teraz špekulujem nad týmto občanom, či mám do DP uviesť aj nezdaniteľných 4025,70, keď u nás nemal žiadny príjem. Lebo mi to v tom inteligentnom tlačive stále vyskakuje.
    Ďakujem

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem, a ja som skoro zrušila pc. Ale aj tak mi tam vyskakuje daň, niečo tam nie je dobré.
    Idem vyňatím príjmov a celé príjmy mal v zahraničí, tak nemôže mať na Slovensku daň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.