Zavrieť

Porady

Žiadosť o ošetrovné

Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
Moc děkuji za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Zdenka1980 Pozri príspevok
    Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
    Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
    Moc děkuji za pomoc.
    ˇ
    OČR - je od prvého dňa platená soc.poisťovňou. Potvrdíš, priložíš Potvrdenie z-ľa o z-covi na účely uplatnenia nároku na ND -a postúpiš na SP

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zdenka1980 Pozri príspevok
    Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
    Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
    Moc děkuji za pomoc.
    Myslíš tým OČR-ku? Ak áno, tak túto zasielaš spolu s potvrdením o príjme (takým aké sa posiela pri PN-ke) na SP.
    Pri OČR-ke neplatí, že prvých 10 dní platí zamestnávateľ. Pretože pri OČR zaplatí SP len 10 dní.
    Po ukončení OČR-ky túto zase zašleš (alebo si zamestnankyňa zanesie sama) na SP.

    Zákon o sociálnom poistení
    Vznik a zánik nároku na ošetrovné

    § 42

    Poistencovi vzniká nárok na ošetrovné od prvého dňa potreby ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b) a zaniká dňom skončenia potreby ošetrovania alebo starostlivosti, najneskôr uplynutím desiateho dňa.
    Naposledy upravil rodina1 : 11.03.11 at 13:08 Dôvod: Doplnenie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zdenka1980 Pozri príspevok
    Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
    Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? ÁNo, tak. Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku. Ošetrovné už od od prvého dňa prepláca SP.
    Moc děkuji za pomoc.
    V texte.

    Žiadosť o ošetrovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.