Zavrieť

Porady

ukončenie a následné obnovenie živnosti

Dobrý večer, potrebujem poradiť. SZČO ukončil živnosť k 2.12.2010 a následne k 3.1.2011 živnosť otvoril pod tým istým IČO-m,sídlom aj názvom.
Neviem ako mám postupovať pri odpisovaný majetku - účtujem odpis za akt.rok a môžem pokračovať v ďalšom roku podľa odpisového plánu? alebo je treba celkom všetko uzavrieť, odpísať majetok a potom všetko v novom roku začať od nuly????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emmma je offline (nepripojený) emmma

    emmma
    K 02.02.2010 živnosť ukončil alebo pozastavil? Prerušenie živnosti je možné - nie som si úplne istá - minimálne na 6 mesiacov. Otvorenie živnosti 03.01.2011 je nová živnosť?

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    Predložil doklad na ktorom je uvedené - Oznámenie o ukončení podnikania u ohlasovacej živnosti. Živnostenské oprávnenie zaniká dňom 02.12.2010. A následne na tú istú činnosť otvoril živnosť k 03.01.2011.

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    FO otvorila s.r.o. a prerušila
    živnosť na dva roky. Ako FO mal kúpené vozidlo na ktoré si uplatnil DPH. Má si počas celej doby prerušenej živnosti dávať nulové DP k DPH a je nutné si obnovovať kvôli tomu živnosť raz ročne a hneď ju aj pozastaviť?
    Naposledy upravil Dajanka : 12.03.11 at 09:58

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    Pravdepodobne živnosť neukončil, iba pozastavil. V tom prípade nemusíš uzatvárať účtovníctvo, lebo živnosť stihol obnoviť do podania DP, t.j. do 31.3. Uzavri rok k 2.12.2010 a v januári ďalej pokračuj v účtovníctve. Do DP dáš počet 12 kal. mesiacov vykonávania činnosti SZČO.

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    sztracena Pozri príspevok
    obnovujem otázku, prosím mohol by niekto poradiť?
    Pravdepodobne živnosť neukončil, iba pozastavil. V tom prípade nemusíš uzatvárať účtovníctvo, lebo živnosť stihol obnoviť do podania DP, t.j. do 31.3. Uzavri rok k 2.12.2010 a v januári ďalej pokračuj v účtovníctve. Do DP dáš počet 12 kal. mesiacov vykonávania činnosti SZČO.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    V r.2006 som ukončila živnosť. Teraz by som si ju chcela znovu založiť.
    Ako mám postupovať? Mám dať "Ohlásenie živnosti" alebo "žiadosť o zmenu" ?
    Pridelia mi znovu to isté IČO... a vlastne si len aktivujem činnosti, ktoré som tam mala, alebo si to mám vlastne založiť úplne odznova?
    Niektoré činnosti si chcem obnoviť a niektoré doplniť nové.

    Ďakujem.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Fany Pozri príspevok
    V r.2006 som ukončila živnosť. Teraz by som si ju chcela znovu založiť.
    Ako mám postupovať? Mám dať "Ohlásenie živnosti" alebo "žiadosť o zmenu" ?
    Pridelia mi znovu to isté IČO... a vlastne si len aktivujem činnosti, ktoré som tam mala, alebo si to mám vlastne založiť úplne odznova?
    Niektoré činnosti si chcem obnoviť a niektoré doplniť nové.

    Ďakujem.
    Ak si činnosť riadne ukončila - tak teraz vlastne zakladáš nanovo - vyberieš si tie činnosti, ktoré chceš teraz robiť.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte, SZČO mal prerušenú živnosť od 01.07.2012. Keďže ju potreboval pred uplynutím 6 mesiacov, zrušil ju k 06.11.2012 a od 07.11.2012 si otvoril novú (má tie isté údaje, IČO,DIČ). Ako mu teraz robiť JÚ a výkazy? Všetko uzatvoriť k 31.12. alebo na dva krát?
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    samozrejme, že všetko spolu k jednej uzávierke. Akurát v daňovom priznaní v kolónke mesiace vykonávania činnosti nebude 12 ale 8.
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    a pozrite si či nestačí mu viesť len daňovú evidenciu či spĺňa podmienky, bude to bez výkazov..

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Za rok 2011 som mu robila JU a ostali mu pohľadávky a záväzky, kt. boli uhradené v r. 2012. Takže teraz neviem, či mu mám spraviť jeden peň.denník do 30.06 + výkazy za obdobie od 01 do 11/2012, a druhý peň.denník + výkazy od 11 do 12/2012. Alebo len jeden peň. denník za celý rok + výkazy od 01-12, pričom za obdobie prerušenia nebudem nič účtovať....
    Jedinečná ako každí.. účtovníčka_prešov
    tak ako píšete: len jeden peň. denník za celý rok + výkazy od 01-12, pričom za obdobie prerušenia nebudem nič účtovať....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.