Zavrieť

Porady

Preplatok

Prosím o radu: Preplatok zdrav. poisťovne môžem zapísať do príjmu aj keď iný príjem zo živnosti nebol. A čo zapíšem do vedľajšej kolonky-výdavky? Jedná sa o neúčtovnú osobu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Prepáčte, chcela by som doplniť predchádzajúcu otázku ohľadom preplatku.
    Na účet bol poukázaný preplatok za rok 2009 204,65€, z toho 63,62 € bolo vrátené z dôvodu ukončenia živnosti a a z ročného zúčtovania bol preplatok 174,10€, z ktorého bola odvedená dať 33,07€. Preplatok by som chcela zahrnúť do príjmov, ale okrem uvedeného preplatku iný príjem SZČO nebol, môžete mi prosím poradiť ako to zapísať aby to bolo správne. Nie je mi jasné ani to, či budem písať do príjmu celú sumu 204,65 alebo len sumu 174,10.
    Nejedná sa o účtovnú osobu a ako som spomínala príjmy zo živnosti nie sú, teda ani paušálne výdavky nebudú. Bude len príjem zo závislej činnosti.
    Ďakujem za radu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ema1 Pozri príspevok
    Prepáčte, chcela by som doplniť predchádzajúcu otázku ohľadom preplatku.
    Na účet bol poukázaný preplatok za rok 2009 204,65€, z toho 63,62 € bolo vrátené z dôvodu ukončenia živnosti a a z ročného zúčtovania bol preplatok 174,10€, z ktorého bola odvedená dať 33,07€. Preplatok by som chcela zahrnúť do príjmov, ale okrem uvedeného preplatku iný príjem SZČO nebol, môžete mi prosím poradiť ako to zapísať aby to bolo správne. Nie je mi jasné ani to, či budem písať do príjmu celú sumu 204,65 alebo len sumu 174,10.
    Nejedná sa o účtovnú osobu a ako som spomínala príjmy zo živnosti nie sú, teda ani paušálne výdavky nebudú. Bude len príjem zo závislej činnosti.
    Ďakujem za radu.
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...prepl_1008.pdf'

    odkaz nefunguje - daj si do vyhladávania na stranke www.drsr.sk "preplatok rzzp - nájdeš tam pokyn DR

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Ďakujem, dúfam, že som to pochopila správne, preplatok som zapísala do oddielu VIII.r. 11 ako iné príjmy. Keby bol nedoplatok môže sa zapísať do iných výdavkov v tomto riadku, keď neučtovná osoba nemá príjmy, skončila so živnosťou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.