Zavrieť

Porady

Zdanenie prijmu z USA v slovenskom danovom priznani

Ahojte! Cez leto som pracoval v USA a neviem, ci mi letny prijem z USA zo zavislej cinnosti (z ktoreho mi USA vratia vsetky statne aj federalne dane) ovplyvnuje/znizuje nezdanitelnu ciastku cca 4000 eur ktora bola aktualna za rok 2010. Som danovy rezident SR. Za kazdy tip Vam velmi pekne dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    matus7 Pozri príspevok
    Ahojte! Cez leto som pracoval v USA a neviem, ci mi letny prijem z USA zo zavislej cinnosti (z ktoreho mi USA vratia vsetky statne aj federalne dane) ovplyvnuje/znizuje nezdanitelnu ciastku cca 4000 eur ktora bola aktualna za rok 2010. Som danovy rezident SR. Za kazdy tip Vam velmi pekne dakujem!
    Nie, neovplyňuje, nezdaniteľnú časť základu dane 4025,70 € si môžeš uplatniť v plnej výške. Aj keď s USA podľa medzinárodnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia platí metóda zápočtu dane, môžeš využiť pre teba výhodnejšiu metódu, vyňatie príjmov podľa ZDP § 45 ods. 3 písm. c) ZDP
    (3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
    c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.

    V takomto prípade z príjmu z USA žiadnu daň platiť nebudeš. Preto píšem len o tomto príjme, neviem, či si dosiahol ďalší príjem na území SR.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Áno, tento príjem priznáš, t. z. v DP uvedieš a zároveň ho zo zdanenia vyjmeš(od celkových príjmov odpočítaš).
    Napr. ak si poberal len tieto príjmy vo výške napr. 1000 €, zároveň si ich v tej výške odpočítaš, tvoj základ dane = 0.

    zuzkadzugi je offline (nepripojený) zuzkadzugi

    zuzkadzugi
    Príjmy zo zahraničia vstupujú do základu dane a výjmu sa až zo základu dane zníženého o nezdaniteľnú časť základu dane, t.j. ovplyvňujú NČZD.

    Zdanenie prijmu z USA v slovenskom danovom priznani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.