Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie splatnej dane FO

Poradáci prosím Vás o pomoc. FO vedie podvojnú účtovníctvo vyplnila som daňové potrebujem zaúčtovať splatnú daň. Predpis viem ale vypočítam HV čiže zisk napr: 7190,- pripoč. položka ja 1017,- zisk bude 8207,- . Odpočet daň. straty 1736,- . Ostáva 6471,- zisk § 6, príjem §5 je 127,- . ZD je 6598,-. Odpoč. položky 4424,- a ZD 2174,- daň je 413,- a zároveň preddavok § 43 je 24,- a konečne zaplatená daň je 389,-.
Domotala som sa celkom ale myslím si, že splatnú daň účtujem zo sumy 6598,- alebo sa mýlim?
Pri PO nemám problém. Poprosím Vás o pomoc. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Splatnú daň zaúčtuješ v sume, ako Ti vyšla zo základu dane po odpočítaní odp.pol. a pripočítaní pripoč. položiek, v tomto prípade z 2174,-, t.j. tých 413,- € zaúčtuješ 591/341. Zároveň interným dokladom preúčtuj 341/341-AE zrážkovú daň 24-€, na účte 341 Ti ostane KS: 389,-€.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Jarka aj Majka za súhlas. Prajem Vám pekný deň.

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    FO vedie podvojné účtovníctvo. Ako mám zaúčtovať daň - daň 40,20 EUR, nárok na bonus 249,24 EUR. Takže daň neplatím.

    ckv je offline (nepripojený) ckv

    ckv
    Tiez by ma to zaujimalo. Ja mam navyse pripad:
    prijem zo zivnosti = 3000., zo zavislej cinnosti 500.-, dan zo zavislej zrazena 100.-, po odpocitani NZD dan = preplatok - toto asi nemozem zauctovaniat ako vratenie dane do firmy? Nemusim uctovat a dam vratit na osobny ucet? Dakujem

    Zaúčtovanie splatnej dane FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.