Zavrieť

Porady

DP a zdaneni preplatok u zdravotnej

Mal som v 2010 preplatok u zdravotnej poistovni v sume 429.81€, vratena bola suma znizena o dan 81.66€ = 348.15€.
Pri podani dani zahrnam preplatok do celkovych prijmov v sume 348.15€ ?
uplatnujem si pausalne vydavky.

alebo je to inak?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    [QUOTE=Palino978;Mal som v 2010 preplatok u zdravotnej poistovni v sume 429.81€, vratena bola suma znizena o dan 81.66€ = 348.15€.
    Pri podani dani zahrnam preplatok do celkovych prijmov v sume 348.15€ ?
    uplatnujem si pausalne vydavky.

    alebo je to inak?

    dakujem[/QUOTE]

    Podľa mňa do príjmov uvedieš celú sumu (421,81 €). Daň, ktorá ti bola zrazená uvedieš do riadku 99 (DP "B")
    Naposledy upravil rodina1 : 14.03.11 at 20:26

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Palino978 Pozri príspevok
    Ak to spravnem chapem tak sumu 429.81€ ak si uplatnujem pausalne vydavky nezahrnam do celkoveho prijmu v tabulke c.1 ale ju priratavam k danovemu zakladu.

    zrazenu dan v sume 81.66€ uvediem do riadku 99 v DP.

    Mozte mi este napisat do ktoreho riadku v DP zapisem sumu 429,81€? je to riadok 42 ?

    dakujem
    Preštuduj si:
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-100942.html
    http://www.porada.sk/t100942-p3-paus...poistovne.html
    http://poradna.etrend.sk/poradna-dan...-poisteni.html

    lea77777 je offline (nepripojený) lea77777

    lea77777
    ja by som len chcela doplnit, ze na ten prijem z preplatku nemozes pouzit pausalne vydavky...celkovy preplatok 429 pripocitas k zakladu dane a zrazenu dan budes pokladat za preddavok podla §43.

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    Ak to spravnem chapem tak sumu 429.81€ ak si uplatnujem pausalne vydavky nezahrnam do celkoveho prijmu v tabulke c.1 ale ju priratavam k danovemu zakladu.

    zrazenu dan v sume 81.66€ uvediem do riadku 99 v DP.

    Mozte mi este napisat do ktoreho riadku v DP zapisem sumu 429,81€? je to riadok 42 ?

    dakujem

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    ...po prestudovani linkov je z toho riadny guláš...
    ale ak by to niekto este hladal tak myslim ze je to takto ( aspon to som ztoho vydedukoval )...

    Preplatok
    Ak podnikateľ používa jednoduché účtovníctvo, preplatok zahrnie ako príjem do základu dane. Ak uplatňuje paušálne výdavky, môže rozhodnúť
    , či zrážkovú daň zrazenú z preplatku bude považovať za preddavok na daň. Tú si potom odpočíta od dane vypočítanej v daňovom priznaní. Preplatok v tomto prípade zahrnie do základu dane. Zrazenú daň z preplatku však môže považovať za definitívne splnenie svojej daňovej povinnosti z tohto príjmu, pričom v takomto prípade príjem do základu dane nezahrnie.

    zdroj je odtialto:

    http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4075...veho-priznania

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Palino978 Pozri príspevok
    Ak to spravnem chapem tak sumu 429.81€ ak si uplatnujem pausalne vydavky nezahrnam do celkoveho prijmu v tabulke c.1 ale ju priratavam k danovemu zakladu.

    zrazenu dan v sume 81.66€ uvediem do riadku 99 v DP.

    Mozte mi este napisat do ktoreho riadku v DP zapisem sumu 429,81€? je to riadok 42 ?

    dakujem
    a uvedieš ju v ktorom riadku ? (daňový základ je súčet riadkov)

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    z tohto mi vyplyva :

    Zrazenú daň z preplatku však môže považovať za definitívne splnenie svojej daňovej povinnosti z tohto príjmu, pričom v takomto prípade príjem do základu dane nezahrnie.


    ..že ju neuvediem nikde.

    DP a zdaneni preplatok u zdravotnej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.